Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Kapacitātes projekti programmā Ilgtspēja un kapacitāte

Par projektu

  • Īstenotājs: Biedrība “Bauskas vecpilsēta”
  • Projekts: Bauskas vecpilsētas kopienas tête-à-tête
  • Īstenošanas periods: 2022-04-01 - 2023-02-28
  • Īstenošanas reģions: Pierīga, Zemgale
  • Kopējais budžets: 19 994.49 EUR
  • Projekta statuss: Aktīvs
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm:
  • Kontaktpersona: Ieva Bronko-Pastore, bronkopastore@gmail.com, 26432887

Pēdējo gadu laikā biedrība drosmīgi uzņēmusies Bauskas vecpilsētas kopienai svarīgas iniciatīvas: par Bauskas apvedceļu, kultūras mantojuma saglabāšanu un kvalitatīvu dzīves telpu. Īstenoti projekti, iedzīvotāji aicināti balsot līdzdalības iniciatīvu platformā manabalss.lv, organizēti semināri un diskusijas, iesaistot jomu ekspertus, lēmējvaru un sabiedrību.

Vērtējot biedrības darbības rezultātus un kopējo pagurumu, nākas secināt, trūkst jaudas kā cilvēkresursu, tā finansiālās. Jo, lai arī kopumā biedrības darbība tiek atzinīgi vērtēta, nereti arī sabiedrības atbalsts un līdzdalība biedrības organizētajām aktivitātēm nav bijusi pietiekama, kas norāda uz nepieciešamību pārskatīt organizācijas darbības virzienus, darba metodes un attīstīt sadarbības tīklus zināšanu un pieredzes apmaiņai, interešu pārstāvēšanai vietējā un valsts līmenī.

Mērķis - projekta ietvaros biedrība pilnveidos organizācijas darbību, atbilstoši Bauskas vecpilsētas kopienas aktuālajām vajadzībām, izveidos jaunus pakalpojumus, nodrošinot finansiālo neatkarību, kļūstot par sabiedrībai nozīmīgu un vērā ņemamu pilsoniskās līdzdalības platformu un sadarbības partneri.

Iecerēts veikt plašu sabiedrības aptauju un organizēt radošās darbnīcas organizācijas rīcības plāna izstrādei un jaunu pakalpojumu attīstībai. Neformālām sarunām, kopienas stiprināšanai, saliedēšanai, pieredzes apmaiņai un sadarbības sekmēšanai, plānoti īpaši šim mērķim veltīti pasākumi - Demokrātijas virtuve, Pastaigas un Pikniks vecpilsētā.

Lai iegūtu objektīvāku izpratni par kopienas vajadzībām, būtiski apzināt dažādus viedokļus - gan to, kuri ir ieinteresēti un atbalstoši biedrības darbībā, gan to, kuru viedoklis atšķiras. Jaudīgākai pilsoniskās sabiedrības līdzdalībai, iecerēts uzlabot biedrības iekšējo un ārējo komunikāciju, projekta aktivitātēs iesaistīt citu apkaimju organizācijas, īstenot formālas un neformālas sarunas, lai projekta noslēguma pasākumā vienotos par kopīgu un mērķtiecīgu darbu Kopienas centra izveidošanai Bauskas novadā.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.