Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Ilgtspēja un kapacitāte

Ilgtspēja un kapacitāte

Programmas mērķis: uzlabota pilsoniskās sabiedrības ilgtspēja un kapacitāte Latvijā

Programmas kopējais finansējums: 2 020 000 EUR

Programmas sasniedzamie rezultāti:

 • pieaudzis tādu pilsoniskās sabiedrības organizāciju skaits, kas palielinājušas ar projektiem nesaistītu ieņēmumu īpatsvaru
 • pieaudzis tādu pilsoniskās sabiedrības organizāciju skaits, kas regulāri informē sabiedrību par savu darbību
 • pieaudzis tādu pilsoniskās sabiedrības organizāciju skaits, kas savā darbā izmanto kvalitātes vadības metodes

 

PROGRAMMĀ TIKS ATBALSTĪTAS PILSONISKĀS SABIEDRĪBAS ORGANIZĀCIJU (PSO) AKTIVITĀTES šādos darbības virzienos:

 1. Kapacitātes celšana – zināšanu pilnveide, prasmju un iemaņu ieguve un nostiprināšana, cilvēkresursu attīstība un piesaiste organizāciju un indivīdu līmenī, t.sk. kapacitātes vajadzību apzināšanas un rīcības plānu izstrāde.
 2. Organizāciju sadarbība – atbalsts organizācijām, kas iesaistās PSO tīklos reģionālā, nacionālā vai starptautiskā līmenī, atbalsts PSO tīklu darbībai, pieredzes apmaiņas un tīklošanās pasākumiem.
 3. Organizāciju finanšu ilgtspējas veicināšana – kampaņas un aktivitātes finanšu piesaistei un ienākumu avotu dažādošanai.

 

PROGRAMMAS FINANSĒJUMS TIKS PIEŠĶIRTS šādiem projektiem:

 • Kapacitātes projekti – projekti, kuru aktivitātes vērstas uz organizāciju, nereģistrētu pilsoniskās sabiedrības grupu un pilsoniski aktīvu indivīdu spēcināšanu, iepazīšanu, sadarbību veidošanu un tīklošanu, organizāciju finanšu ilgtspējas attīstību.
 • Divi projektu konkursi: 2020. un 2021. gadā
 • Projektu īstenošanas laiks: 6-24 mēneši
 • Finansējums vienam projektam: 6 000 – 20 000 EUR * Ar iespēju saņemt papildu punktus vērtēšanā, ja projekts ietver sadarbību ar Islandes, Lihtenšteinas vai Norvēģijas organizāciju. Informāciju par atbalstu sadarbības veidošanai skatīt šeit
 • Pilsonisko kompetenču akadēmija „Pārmaiņu radītāji” – 2021./2022. gadā katrā Latvijas reģionā (Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales un Rīgas reģionos) tiks organizēts apmācību kurss 8 mēnešu garumā pilsonisko kompetenču celšanai ar 3 dažādām programmām, kas pielāgotas dalībnieku dažādajām pārstāvniecībām un pieredzēm pilsoniskajās aktivitātēs: (1) jaunie pilsoniskie aktīvisti, (2) esošie organizāciju vadītāji un (3) valsts, pašvaldību darbinieki, ierēdņi, amatpersonas. Nodarbības notiks vidēji vienu reizi mēnesī – pilnu mācību dienu, ietverot klātienes un tiešsaistes seminārus, pieredzes apmaiņas pasākumus un praktiskās darbnīcas. Esošo organizāciju vadītāju programmā tiks piedāvāts arī mentoru atbalsts. Akadēmijas norisi koordinēs Latvijas Lauku forums sadarbībā ar Dienvidlatgales NVO atbalsta centru (Latgalē), Kurzemes NVO centru (Kurzemē), Latvijas Pilsonisko aliansi (Rīgā), Valmieras novada fondu (Vidzemē), Zemgales NVO atbalsta centru (Zemgalē).

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.