Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Iepriekš noteiktie projekti programmā Ilgtspēja un kapacitāte

Par projektu

  • Īstenotājs: Biedrība "Latvijas Lauku Forums"
  • Projekts: Demokrātijas akadēmija
  • Īstenošanas periods: 2022-09-01 - 2023-10-31
  • Īstenošanas reģions: visa Latvija
  • Kopējais budžets: 300 000
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm:
  • Kontaktpersona: Anita Seļicka, e-pasts: anita.selicka@gmail.com

Pilsoniska sabiedrība un aktīva sabiedrības iesaiste dažādās un daudzveidīgās valsts norisēs ir demokrātiskas valsts pastāvēšanas un attīstības pamats un priekšnoteikums.

Demokrātijas akadēmija tiek realizēta ar mērķi stiprināt Latvijas pilsonisko sabiedrību un tās ilgtspēju, uzlabojot vietējo un reģionālo pilsoniskās sabiedrības organizāciju līderu, jauno aktīvo iedzīvotāju un politikas veidotāju kapacitāti, prasmes un zināšanas par pilsoniskās sabiedrības jautājumiem, tādējādi spēcinot pilsonisko sabiedrību kopumā.

Projekta laikā tiks izstrādāta speciāla profesionālās pilnveides izglītības programma pilsoniskās kompetences jomā, kas tiks praktiski realizēta visos Latvijas reģionos, apmācībās iesaistot 3 galvenās mērķa grupas - Latvijas NVO līderus un pārstāvjus, publiskās pārvaldes institūciju pārstāvjus un vietējos aktīvos iedzīvotājus.
Paralēli klātienes mācībām, tiks organizēti ikvienam interesentam pieejama tiešsaistes programma, ietverot jautājumus par pilsonisko sabiedrību, kā arī aktīvo iedzīvotāju tīklošanās pasākumi un praktiskās pieredzes apmaiņas, lai stiprinātu teorētisko zināšanu apguvi praktiskās darbībās.

Projektam noslēdzoties, izstrādātā mācību programma būs pieejama ikvienam interesentam, kā arī atbilstoši tai izveidotā lektoru datu bāze, apkopots mācību un aktivitāšu mērķu sasniegšanai izmantojamo metožu kopums, pieredzes un labās prakses piemēri u.c. materiāli, kas var tikt izmantoti turpmāk līdzīgās aktivitātēs, pilsonisko sabiedrības organizāciju un aktīvo iedzīvotāju izglītošanai un kapacitātes stiprināšanai.

Projekta pozitīvās ietekmes rezultāti gan būs skatāmi un vērtējami pēc ilgāka laika perioda, novērojot aktīvāku, efektīvāku un ietekmīgāku pilsoniskās sabiedrības organizāciju darbību Latvijas reģionos un aktīvāku, mērķtiecīgāku un rezultatīvāku iedzīvotāju līdzdalību dažādos procesos.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.