Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Pilotkonkurss: Ilgtermiņa atbalsta projekti programmā Demokrātijas kultūra

Par projektu

  • Īstenotājs: Centrs Dardedze
  • Projekts: Droša bērnība – droša nākotne
  • Īstenošanas reģions: Latvija
  • Kopējais budžets: 100 000 eiro
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm:
  • Kontaktpersona: Anda Avena, epasts: anda.avena@centrsdardedze.lv, tālr: +371 26752708

Centrs Dardedze par savas darbības stratēģisko prioritāti ir izvirzījis seksuālās vardarbības pret bērnu novēršanu visos līmeņos - primārajā, sekundārajā un terciārajā. Dardedze mērķtiecīgi strādās pie vardarbības pret bērnu novēršanas, īpaši pievēršot uzmanību bērnu seksuālas vardarbības un izmantošanas novēršanai.

Lai sasniegtu mērķi, tiks organizētsavismaz viena kampaņa un konference gadā, šādi veicinot problēmsituācijas aktualizāciju, izpratni jomas speciālistu un vecāku vidū, arī piedāvājot potenciālos situācijas risinājums. Tāpat arī mērķtiecīgi tiks strādāts bērnu interešu aizstāvībā, organizējot vai piedaloties valsts institūciju vai citu nevalstisko organizāciju veidotās darba grupās un sanāksmēs, strādājot pie vienotas terminoloģijas izstrādes, likumu un politikas dokumentu pilnveidošanas un/vai izstrādes, vienmēr ievērojot bērna labākās intereses.

Ņemot vērā, ka vēl joprojām sabiedrībā ir augsta tolerance pret vardarbību, kā arī iztrūkst nepieciešamo pētījumu un datu, lai veicinātu pozitīvas pārmaiņas, it sevišķi šobrīd, kad digitalizācijas dēļ rodas jaunas vardarbības formas, kuras ne vienmēr tiek atpazītas, ar AIF atbalstu Dardedze veiks divus pētījumus par sabiedrības un jomas profesionāļu izpratni par vardarbību pret bērnu.

Tāpat arī Dardedze sadabībā ar dažādām Latvijas pašvaldībām, plāno izstrādāt Seksuālās vardarbības pret bērnu un bērna seksuālās izmantošanas novēršanas plānu konkrētās Latvijas pašvaldībās, veicot pašvaldībās pieejamo pakalpojumu un esošās situācijas priekšizpēti un novērtējumu, organizējot un vadot darba grupas ar jomas speciālistiem, politikas veidotājiem un mērķa grupu, kuras rezultātā tiks izstrādāts augstāk minētais plāns. Balstoties uz iegūtajiem datiem priekšizpētē, darba grupās, kā arī uz izstrādāto plānu, tiks izstrādātas un īstenotas apmācības speciālistiem, t.sk. pedagogiem, sociālajiem darbinieki un citiem profesionāļiem, kuri ikdienā strādā ar bērniem.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.