Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Rīcības projekti programmā Demokrātijas kultūra

Par projektu

  • Īstenotājs: Biedrība "Piekrastes Konvents"
  • Projekts: Iedzīvotāju rosināta Engures piekrastes plānojuma izstrāde
  • Īstenošanas periods: 2021-01-04 - 2021-06-30
  • Īstenošanas reģions: Kurzeme
  • Kopējais budžets: 8 929.98 eiro
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm:
  • Kontaktpersona: Daina Dubra, e-pasts: daina.dubra@gmail.com, tel.: 26565812
  • Projekta informācijas vietne: https://piekrasteskonvents.lv/piekraste.html

Projekta mērķis ir izveidot piekrastes teritorijas izmantošanas plānojumu un nākotnes attīsības vīziju, balstoties uz iedzīvotāju redzējumu.

Lai Engures iedzīvotājiem un viesiem būtu skaidri piekrastes teritorijas ierobežojumi, kā arī attīstības vīzija, vēlamies rosināt sabiedrībā diskusiju par pašreizējo piekrastes izmantošanu un tās nākotnes attīstības stratēģiju. Projekta laikā tiks veidots kopīgs nākotnes skatījums Engures piekrastes teritorijas attīstībai, balstot to uz iedzīvotāju viedokļiem un redzējumu, kā arī pašvaldības plāniem, iegūtos viedokļus apkopojot un aprakstot Engures piekrastes attīstības stratēģijas dokumentā. Izstrādātais materiāls tiks prezentēts pašvaldībā, lai to var izmantot kā atsauksmi par kopienas viedokli.

Projekta ietvaros tiks izstrādāts dokuments, kurā tiks aprakstīts Engures piekrastes teritorijas zonējums un izmantošanas ierobežojumi. Izstrādātais dokuments definēs pašreizējo piekrastes zonējumu, aprakstīs zonu izmantošanas noteikumus un liegumus. Ierobežojumu apkopojums tiks veidots, konsultējoties ar iesaistītajām interešu grupām (pašvaldību, zvejniekiem, burātājiem, uzņēmējiem, aktīvās atpūtas piekopējiem un pārējiem iedzīvotājiem). Tāpat noteikumi tiks vizualizēti skaidrojošās infografikās - digitālos failos, ko publicēt sociālajos tīklos. Par pašvaldībai piederošajām piekrastes zonām tiks rosināta atklāta diskusija starp dažādām iedzīvotāju grupām, lai vienotos par labāko to izmantošanas mērķi un nākotnes attīstības stratēģiju.

Projekta ietvaros katram Engures iedzīvotājam būs iespēja iesaistītes zonējuma diskusijās, paust savu viedokli, tikt sadzirdētam, kā arī piedalīties nākotnes vīzijas izstrādē un izprast citu iedzīvotāju viedokli.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.