Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Stratēģiskie projekti programmā Demokrātijas kultūra

Par projektu

  • Īstenotājs: Biedrība „RITINEITIS”
  • Projekts: Iepazīsti sevi Ziemeļlatgalē
  • Īstenošanas reģions: Latgale
  • Kopējais budžets: 104 979.20
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm:
  • Kontaktpersona: Maruta Castrova, e-pasts: nvobalvi@gmail.com, tel. 26162614

Projekta "Iepazīsti sevi Ziemeļlatgalē" mērķis ir stiprināt un nodrošināt atbalstu Ziemeļlatgales iedzīvotāju pilsoniskās līdzdalības pasākumiem un veicināt biedrību un aktīvo kopienu sadarbību.

NVO sektora vajadzību aptauja atkārtoti apliecina, ka nevalstisko organizāciju darbība līdzdalības demokrātijā reģionā, kā arī lēmumu pieņemšanas procesā nav pastāvīga, aktīva un kvalitatīva. Tā ir nevienmērīga un haotiska, bieži vien iztrūkst svarīgs posms - organizāciju sadarbība ar  pašvaldībām. Kā galvenie iemesli tiek minēti pieredzes un zināšanu trūkums, kvalificētu un pastāvīgu speciālistu trūkums, iedzīvotāju kā biedru un brīvprātīgo iesaistes NVO metožu nepārzināšana, finansējuma trūkums, kā arī aktīvu NVO trūkums, kas uzņemtos aktivizēt sadarbību.

Biedrība "RITINEITIS" projekta gaitā paredzējusi sekojošu pasākumu kopumu: Ziemeļlatgales NVO platformas izveidi un darbības nodrošināšanu „Mēs novadā šodien - rīt", Ziemeļlatgales iedzīvotāju iniciatīvas “Iepazīsti sevi Ziemeļlatgalē!", pilsoniskās izglītības pasākumu ciklu, informatīvās kampaņas “Demokrātija un kultūra”, apmācības "Digitālo rīku efektīvai attālinātā darba vadīšanai un sapulču organizēšanai", Ziemeļlatgales NVO ikgadējo pasākumu „Sprēslnīca”, kā arī labās prakses piemērus, īpaši, brīvprātīgajā darbībā.

Realizējot projektu, tiks uzlabota Ziemeļlatgales iedzīvotāju, mazaizsargātu, jo īpaši jauniešu, pilsoniska līdzdalība, veicināta sociālā atbildība Ziemeļlatgales kopienās, nodrošināta kopienu vajadzībām atbilstošu pasākumu īstenošana, kā arī stiprināta Ziemeļlatgales novadu NVO platforma un savstarpēja sadarbība.

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.