Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Informatīvās kampaņas ieviesēji programmā Demokrātijas kultūra

Par projektu

  • Īstenotājs: Biedrība "Ascendum"
  • Projekts: Komunikācijas kampaņa par demokrātiju
  • Īstenošanas periods: 2024-01-01 - 2024-04-30
  • Īstenošanas reģions: Latvija
  • Kopējais budžets: 139 944.28 EUR
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm:
  • Kontaktpersona: Žulijens Nuhums Kulibali, e-pasts: zulijens@ascendum.lv

Kampaņas galvenais mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju, jo īpaši, jauniešu, senioru, mazākumtautību pārstāvju un reģionos dzīvojošo iedzīvotāju, izpratni par demokrātiju un cilvēku līdzdalības nozīmi demokrātiskos procesos, sekmējot pozitīvu attieksmi pret demokrātiju un iesaisti tās procesos.

Ar kampaņu vēlamies gan mainīt attieksmi un novērst būtisku izaicinājumu – cilvēku negatīvo attieksmi pret demokrātijas jēdzienu kā tādu, gan iepazīstināt ar dažādiem pilsoniskās līdzdalības veidiem un parādīt ceļa karti no frustrācijas uz risinājumu,” kampaņas pieeju skaidro tās īstenotāji.

Kampaņas ietvaros plānots veidot televīzijas raidījumu ciklu jeb stāstus par cilvēkiem, kuri ar savu iniciatīvu panākuši reālas, jūtamas pārmaiņas sabiedrībā, izstrādāt informatīvi skaidrojošu materiālu par pilsoniskās līdzdalības iespējām un metodisko materiālu par demokrātiju un pilsoniskās līdzdalības veidiem vidusskolām, kā arī īstenot plašu komunikācijas kampaņu gan nacionālajos un reģionālajos medijos, gan sociālajos tīklos. Kampaņas materiālus plānots izvietot īpašā demokrātijas sadaļā kādā no lielākajiem interneta ziņu portāliem, kā arī izplatīt skolās, cilvēku pulcēšanās vietās ārpus pilsētām un digitālajos vides stendos visā Latvijā, savukārt kampaņas vēstījumus paredzēts popularizēt, sadarbojoties ar viedokļu līderiem, kas zināmi kā koši demokrātiskās aktivitātes piemēri vai demokrātijas vērtību aizstāvji. Īpašā testā ikviens varēs noskaidrot sev piemērotāko demokrātiskās aktivitātes veidu un, iespējams, apjaust, ka kādu no tiem viņš jau praktizē, nemaz neapzinoties, ka arī tā ir demokrātijas izpausme.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.