Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Kapacitātes projekti programmā Ilgtspēja un kapacitāte

Par projektu

  • Īstenotājs: "Zero Waste Latvija"
  • Projekts: "Lietu bibliotēka" jeb sabiedrības virzība no preču patēriņa uz pakalpojumiem
  • Īstenošanas periods: 2021-06-01 - 2022-10-31
  • Īstenošanas reģions: Latvija
  • Kopējais budžets: 18 512.49 EUR
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm:
  • Kontaktpersona: Anna Doškina, valdes priekšsēdētāja, anna@zerowastelatvija.lv, 27000216

Projekta "Lietu bibliotēka" galvenais mērķis ir ilgtermiņā veicināt sabiedrības virzību no preču iegādes uz pakalpojumu izmantošanu.

Lai samazinātu atkritumu daudzumu un enerģijas patēriņu, kas saistīts ar preču ražošanu un transportu, sabiedrība tiks aicināta pārdomāt un mainīt savus pirkšanas paradumus. Tā vietā lai lietu iegūtu īpašumā un jaunu preci, cilvēki tiks aicināti 1-nomāt lietas, kuras lieto maz vai pat vienu reizi visa dzīvescikla laikā, 2-nomāt vai pirkt atjaunotas, pārstrādātas un lietotas lietas.

Projekta ietvaros biedrība "Zero Waste Latvija" ar dažādu aktivitāšu palīdzību attīstīs sadarbību ar dažādiem Latvijas uzņēmumiem un organizācijām, lai kopīgi sāktu ceļu uz idejas realizēšanu par preču otrreizēju izmantošanu, nomas iespējām un citiem aspektiem, kādēļ neizvēlēties jaunas preces. Biedrības kapacitātes celšanas nolūkos tiks piesaistīts darbinieks, kas fokusēti darbosies uz attiecību būvēšanu un dažādu sadarbības formu definēšanu ar uzņēmumiem, kuru mērķi saskan ar Zero Waste Latvija ilgtermiņā plānotajām aktivitātēm. Projekta gaitā taps arī sadarbības ētikas kodekss, kas palīdzēs izsvērt sadarbības iespējas tikai ar ilgtspējīgas darbības atbalstošiem uzņēmumiem.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.