Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Divpusējās sadarbības iniciatīvas programmā Divpusējā un reģionālā sadarbība

Par projektu

  • Īstenotājs: Biedrība Lauku partnerība "Lielupe"
  • Projekts: Pieredzes apmaiņa iedzīvotāju līdzdalības un pilsoniskās aktivitātes paaugstināšanā
  • Īstenošanas periods: 2023-01-06 - 2023-06-30
  • Īstenošanas reģions: Zemgale
  • Kopējais budžets: 7000
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm: Henric Johansson Konsult
  • Kontaktpersona: Kristīne Kode, e-pasts: kristine.kode@gmail.com

Partnerības "Lielupe" stratēģiskā projekta "Līdzdalības un pilsoniskās aktivitātes paaugstināšana Jelgavas un Ozolnieku novados" īstenošanas rezultātā ir aktivizēta vietējā kopiena, izveidotas iedzīvotāju iniciatīvas grupas un paaugstināta iedzīvotāju vēlme līdzdalībai. Jelgavas novada dome atbalsta iniciatīvu par iedzīvotāju padomes izveidi novadā, - šādu iespēju paredz arī Pašvaldību likums, turklāt projektā izveidotās iedzīvotāju  iniciatīvas grupas ir potenciāls pamats iedzīvotāju padomes tālākai veidošanai. Šajā - divpusējās un reģionālās sadarbības projektā - būtisku pienesumu un pievienoto vērtību dos starptautiskā pieredze - būs iespējams iepazīt labās prakses piemērus iedzīvotāju līdzdalībā un nevalstisko organizāciju darbībā reģiona mērogā, veidot šo piemēru pārnesi un pielāgošanu sekmīgākai iedzīvotāju līdzdalībai un iedzīvotāju padomes darba uzsākšanai Jelgavas novadā.

Pieredzes apmaiņas vizītē Norvēģijā plānots iepazīt labās prakses piemērus Levanger un Trøndelag reģionos - iedzīvotāju līdzdalības veicināšanā, dažādu vietējai sabiedrībai aktuālu jautājumu risināšanā, iedzīvotāju padomes un citu līdzdalības formu īstenošanā, reģiona nevalstisko organizāciju darbībā un sadarbībā ar vietējo pašvaldību. Vizītē piedalīsies projekta mērķa grupas dalībnieki - vietējo iedzīvotāju iniciatīvas grupu, pašvaldības un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Pieredzes apmaiņa tiks īstenota četras dienas laika periodā no 2023.gada februāra līdz 2023.gada maijam. Tās ietvaros notiks tikšanās ar vietējām rīcību, iniciatīvu grupām, nevalstisko organizāciju un vietējo pašvaldību pārstāvjiem, kā arī dalīšanās labās prakses piemēros - ar metodēm un rīkiem līdzdalības un pilsoniskās aktivitātes paaugstināšanai vietējās kopienās.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.