Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Stratēģiskie projekti programmā Demokrātijas kultūra

Par projektu

  • Īstenotājs: Rīgas vācu kultūras biedrība
  • Projekts: Uzmanību! Distance (ar valsti) samazinās!
  • Īstenošanas reģions: Latvija
  • Kopējais budžets: 104 986.91
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm: CBNRM Networking
  • Kontaktpersona: Ilze Garda, e-pasts: ilze@garda.lv, tel.: 29895722
  • Projekta informācijas vietne: https://aifuzmanibu.mozellosite.com

Projekta "Uzmanību! Distance (ar valsti) samazinās!" mērķis ir aktivizēt skolu audzēkņu (90 skolēnu - mazākumtautību pārstāvju) un viņu ģimeņu potenciālu iniciēt radošas praktiskās pilsoniskās aktivitātes. Projekts ļaus gan skolēniem, gan viņu ģimenēm iesaistīties valsts veidošanā un būt līdzatbildīgiem par procesiem savā pilsētā, reģionā un valstī. Projekta mērķis ir paplašināt institucionāli (caur izglītības sistēmu) veikto valsts pilsoniskās audzināšanas ietekmi, pierādot, ka būt aktīvam pilsonim nenozīmē tikai piecelties himnas skanēšanas laikā un piedalīties vēlēšanās. Jauniešu, vecāku un vecvecāku iesaiste nodrošinās integrētu projekta ietekmi un dialoga, aktivitātes radīšanu pasīvā sabiedrībā, kas raksturīgi postpadomju valstīs.

Projekta ietvaros 2.5 mācību gadus Rīgā, Ogrē un Jelgavā tiks īstenotas aktivitātes: neformālās izglītības cikls "Ieeļļojam pilsoniskos motorus", "Ārpus kastes", "Gribi? Tad izdari!" un "Noslēguma konference "Projekta modeļa ieviešana makro līmenī - iespējas un izaicinājumi". Projekta mērķa grupas pārstāvji radīs atbildes uz jautājumiem: "Kāpēc līdz šim ir tik pasīva sabiedrība? Vai valstij es esmu vispār svarīgs? Vai manas idejas ir kādam vajadzīgas un reāli īstenojamas?" Projekta mērķa grupa tiks pastāvīgi, interaktīvi uzlādēta ar savdabīgām iniciatīvām, kas PRAKSĒ veicinās PASTĀVĪGU iesaisti pilsētas, reģiona, valsts jautājumu izpratnei un ietekmei. Projekts sekmēs izmaiņas izglītības metožu izvēlē, lai veicinātu ilgtermiņa pilsonisko kompetenču pieaugumu Latvijas iedzīvotājos (mazākumtautību), kā arī izpratni, kritisko domāšanu un prasmi iesaistīties un līdzatbildīgi risināt lokālus jautājumus. Projekta rezultātā tiks izstrādātas vadlīnijas, kas tiks nodotas gan izglītības jomas lēmumpieņēmējiem, gan skolu vadībām un skolotājiem.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.