Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

AIF atbalsts - iespēja meklēt risinājumus izaicinājumiem

07.02.2020 | Divpusējā un reģionālā sadarbība
AIF atbalsts - iespēja meklēt risinājumus izaicinājumiem

Ceturtdien, 6. februārī, Briselē konferencē "Iedzīvotāju iesaiste labai Kohēzijas politikas pārvaldībai" tika pausts, ka Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) atbalsts dod iespēju NVO meklēt risinājumus reģionālajiem izaicinājumiem. Tas arī palīdz ES politiku tuvināt iedzīvotājiem, plašus mērķus pārvēršot lokālās prioritātēs.

Pasākumā pulcējās ES un citu valstu institūciju amatpersonas, pilsoniskās sabiedrības un akadēmisko aprindu pārstāvji, politiku veidotāji. Latvijas AIF šajā augsta līmeņa konferencē pārstāvēja AIF padomes locekle, biedrības ”Latvijas Lauku forums” izpilddirektore Anita Seļicka.

Dalībnieki diskutēja par iespējām veicināt ciešāku sadarbību ar iedzīvotājiem un pilsonisko sabiedrību, piešķirot tai nozīmīgāku lomu politikas pārvaldībā, kā arī ES finansētu projektu īstenošanā.

Kopā ar AIF Briseles biroja pārstāvjiem, Portugāles AIF operatoriem un Norvēģijas Ārlietu ministrijas pārstāvjiem A. Seļicka sniedza informāciju par AIF iespējām un labo praksi konferences izstādē. Norvēģijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Auduns Halvorsens (Audun Halvorsen) norādīja, ka, lai mūsu sabiedrība varētu attīstīties, mums ir vajadzīgas aktīvas sabiedriskas diskusijas, aktīvi iedzīvotāji un spēcīga pilsoniskā sabiedrība. AIF pārstāvji bija vienisprātis, piekrītot, ka daudzās valstīs iedzīvotāji vēlas iesaistīties pārmaiņu procesos, taču bieži iesaiste ir neliela nevis nevēlēšanās, bet gan nepietiekamas kapacitātes dēļ. AIF programma pilsoniskās sabiedrības labā darbojas 15 Eiropas Savienības valstīs.

Tādēļ EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu, tostarp Aktīvo iedzīvotāju fonda programmas, sniegtās iespējas paaugstināt kapacitāti, ir ļoti būtiskas. Tās arī ļauj līdzdalību īstenot nevis atsevišķu gadījumu veidā, bet gan iestrādāt esošos mehānismos, lai tā ir ikdienas prakse.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.