Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Aicinām pieteikties pieredzes apmaiņas pasākumam par starpkultūru dialogu Latvijā un Kiprā

06.04.2023
Aicinām pieteikties pieredzes apmaiņas pasākumam par starpkultūru dialogu Latvijā un Kiprā

Pilsoniskās sabiedrības organizāciju pārstāvji, eksperti, viedokļu līderi un citi, kuri ikdienā strādā ar dažādām etniskām grupām, aicināti piedalīties praktiskā un izzinošā  pieredzes apmaiņas pasākumā Starpkultūru dialogs Latvijā un Kiprā: realitāte, prakse un iespējas”. Pasākums tiek organizēts divās daļās: pirmā daļa norisināsies Kiprā no 18. līdz 22.maijam, bet otrā – Latvijā no 12. līdz 15.oktobrim.

Lai pieteiktos dalībai pasākumā, lūdzu, aizpildiet pieteikuma formu (angļu valodā) līdz 2023.gada 23.aprīlim.

Pasākuma koncepts un saturs

Kipras Republika kopš 1974. gada, kad Turcija okupēja salas ziemeļu daļu, ir sadalīta divās daļās. Tās dienvidus kontrolē Kipras Republika, bet ziemeļus – pašdeklarētā Ziemeļkipras Turcijas Republika. Starp abām salas teritorijām atrodas ANO kontrolēta buferzona, bet salā dzīvo divas galvenās etniskās kopienas – Kipras grieķi un Kipras turki. Savukārt Latvijā jau ilgu laiku mijiedarbojas krievvalodīgo un latviešu kopienas.

“Apzinoties, ka abām mūsu nelielajām valstīm ir līdzīgi izaicinājumi starpkultūru dialoga jomā un tikai mūsu pašu rokās ir rast tiem risinājumus, turklāt šī ir arī viena no Aktīvo iedzīvotāju fonda prioritātēm Latvijā, vēlējāmies radīt vietu un laiku abu valstu PSO pieredzes apmaiņai, kas veicinātu šajā jomā strādājošo kapacitātes stiprināšanu un prakšu apmaiņu,” tā par idejas rašanos stāsta AIF vadītājs Ansis Bērziņš.

Latvijas dalībniekiem pasākumā būs iespēja uzzināt Kipras pilsoniskās sabiedrības organizāciju pieejas darbā ar divām etniskajām kopienām, kā arī dalīties ar praksi un zināšanām par darbu ar starpkultūru dialoga stiprināšanu starp latviešu un krievvalodīgo kopienām. Tāpat tā būs iespēja veidot jaunas sadarbības darbam ar šo jautājumu nākotnē.

Kas var piedalīties?

Pasākumā aicināti pieteikties:

  • Latvijas pilsoniskās sabiedrības organizāciju (biedrības, nodibinājumi, neformālās grupas, kustības) pārstāvji – personāls, valdes locekļi, brīvprātīgie,
  • eksperti, pasniedzēji, konsultanti, moderatori,
  • interešu pārstāvības speciālisti, viedokļu līderi, žurnālisti,

kuri:

  • Latvijā strādā ar mazākumtautību jautājumiem un veicina krievvalodīgo cilvēku pilsonisko līdzdalību, iekļaušanos un izpratni par demokrātiju, kā arī stiprina abpusēju izpratni un dažādu etnisko grupu mijiedarbību, rosina publiskas sarunas par šo tēmu,
  • vēlas dalīties pieredzē, zināšanās un praksē par dialoga stiprināšanu starp dažādām kopienām,
  • var aktīvi piedalīsieties abās pasākuma daļās,
  • spēj pietiekami labi sazināties angļu valodā mutiski un rakstiski (pasākuma darba valoda abās daļās būs angļu valoda).

Priekšroka tiks dota pretendentiem, kuri tieši strādā ar mazākumtautībām vai to labā, kā arī aktīvi un publiski darbojas ar mazākumtautību integrāciju sabiedrībā. Tāpat dalībnieku atlasē tiks iespēju robežās ievērota proporcionalitāte (latvieši, krievvalodīgie, dažādu jomu pārstāvji u.tml.) Paredzēts, ka pasākumā piedalīes 8 dalībnieki no Latvijas un 6 no Kipras.

Praktiskie jautājumi

Ar potenciālajiem semināra dalībniekiem AIF sazināsies līdz aprīļa beigām. Dalība seminārā ir bez maksas. Ceļošanas un uzturēšanās izmaksas segs un organizēs Aktīvo iedzīvotāju fonds. Ja jums ir kādi jautājumi, lūdzu, sazinieties ar Aktīvo iedzīvotāju fonda divpusējās un reģionālās sadarbības koordinatori Aivu Apšu-Ķīšenieci, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.