Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

AIF iepazīst Islandes organizāciju  pieredzi finanšu piesaistē  

29.09.2023
AIF iepazīst Islandes organizāciju  pieredzi finanšu piesaistē   

Laikā no 18. līdz 22. septembrim Aktīvo iedzīvotāju komanda devās studiju vizītē uz Islandi, lai iepazītu pilsoniskās sabiedrības organizāciju pieredzi neprojektu finanšu līdzekļu piesaistē. 

Studiju vizītes laikā AIF komanda tikās ar vairākām Islandes vides, cilvēktiesību un kopienu attīstības organizācijām – lauku kopienu asociāciju “Landsbyggdin lifi”, vides organizācijām “Blai herinn” un “Landvernd – Icelandic Environment Association”, kā arī LGBTQ organizāciju "78", ar kurām pārrunāja vienu no AIF kapacitātes projektu tēmām – organizāciju finanšu neatkarības stiprināšanu.

Mūs patiesi pārsteidza, cik stratēģiski šīs organizācijas plāno ne tikai savu ikdienas darbu, bet arī dažādas finanšu piesaistes pieejas un taktikas - piemēram, mērķtiecīgi strādājot ar biedru piesaisti un nozīmīgus ienākumus gūstot no biedru naudas, veicinot neatkarību no finansētājiem un vienlaikus būtiski paaugstinot iedzīvotāju iesaisti NVO; sadarbojoties ar pašvaldībām tām nozīmīgu pakalpojumu sniegšanā jeb slēdzot ilgtermiņa līgumus, lai sasniegtu organizāciju mērķus caur pakalpojumu sniegšanu vai uzticot atsevišķus ziedošanas piesaistes uzdevumus profesionāliem ārpakalpojumu sniedzējiem, tai skaitā telemārketinga uzņēmumiem, kas sevi pierādījis kā veiksmīgs finanšu piesaistes modelis,” par vizītes laikā uzzināto dalās AIF programmas vadītājs Ansis Bērziņš.

Islandes lauku kopienu asociācija Landsbyggdin lifi, kas ir AIF projektu partneris vairākām Latvijas organizācijām, sarunā uzsvēra, ka Latvijas un Islandes organizāciju sadarbība ir vērtīga abām pusēm, piemēram, turpinot Latvijā aizsākto ideju par izsoli kā līdzekļu piesaistes metodi, Islandē notiks vēl viena izsole, kurā tiks izsolīti Latvijas adījumi un iegūtie līdzekļi tiks nodoti kādas NVO iniciatīvas īstenošanai. Savukārt, apmeklējot vides organizāciju “Blai herinn” (“Zilā armija”), AIF komandai bija iespēja pašai sajust, ko nozīmē būt brīvprātīgajiem Atlantijas okeāna krasta sakopšanā, piedaloties nelielā talkā.

Turpinot darbu pilsoniskās sabiedrības organizāciju finanšu neatkarības stiprināšanā, AIF nākamgad reģionālās sadarbības programmā īstenos starptautiskas mācības par finanšu piesaisti.

Studiju vizīte notika AIF divpusējās sadarbības programmas ietvaros, kuras mērķis ir veicināt Latvijas pilsoniskās sabiedrības pārrobežu sadarbība ar organizācijām Islandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā.

 

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.