Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

AIF pieredzes stāsti – Vidzemes NVO iedvesmai

24.11.2023 | Ilgtspēja un kapacitāte
AIF pieredzes stāsti – Vidzemes NVO iedvesmai

“Iedodiet man biedrības, un es pārveidošu Latviju!” ar šādu lozungu Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs atklāja NVO tirgu, pulcējot vairāk nekā 40 Vidzemes nevalstiskās organizācijas (NVO). Lai NVO tirgū iedvesmotu klātesošās organizācijas savu finanšu aktivitāšu pilnveidei, ar pieredzes stāstiem dalījās Ogres attīstības biedrība, Ogres jauniešu iniciatīvas biedrība “Talantu kalve” un fonds “Iespēju tilts”, kuru aktivitātes atbalstījis Aktīvo iedzīvotāju fonds.

Ne reizi vien dzirdēts, ka reģionos notiek pārāk maz NVO pasākumu, kuros organizācijas varētu iepazīties, apmainīties viedokļiem un veidot sadarbību ar citu novadu organizācijām. Lai veicinātu NVO satikšanos un tīklošanos Vidzemes pusē, Valmieras novada fonds kopā ar Madonas novada pašvaldību rīkoja NVO tirgu. Kā jau īstā tirgū, arī šajā pasākumā notika apmaiņa, šoreiz mainoties nevis ar precēm, bet ar pieredzes stāstiem.

Tāpēc - paldies fondam “Iespēju tilts” par iespēju iepazīt gan vietēja, gan starptautiska e-veikalu izveides un uzturēšanas “aizkulises”! Ja kādreiz šķitis, ka internetveikalā preces "pārdodas pašas no sevis”, tad fonda projektu vadītāja Gunta Dubulte pastāstīja, ka ik dienu ir jāiegulda vairākas stundas, lai ieraksti par precēm atrastos tiešsaistes tirdzniecību platformu augšgalos. Tāpat ļoti strikti ir jāievēro uzstādītais preču piegādes termiņš klientiem. “Citādi klients var sniegt platformai negatīvu atsauksmi, un preču tirgotājs nonāk “melnajā listē”, no kuras izkļūt esot ļoti grūti.”

Ogres jauniešu iniciatīvas biedrības “Talantu kalve” rosināja izmantot šobrīd aktuālās e-viktorīnas, daloties savā pieredzē Labdarības viktorīnas rīkošanā. Arī Ģimenes dienā izspēlētais Labdarības bingo, kurā iespējams laimēt dažādas atbalstītāju sarūpētas balvas, ziedojot piecus eiro, esot bijis uzrunājošs. Biedrības vadītāja Iveta Žugre norādīja, ka klātienes pasākumos nepieciešams arī terminālis, jo ne visiem apmeklētājiem vienmēr ir līdzi banknotes.

Savukārt no Ogres attīstības biedrības varam mācīties uzņēmību un redzēt, ka savas biedrības vides iekārtošana jeb Radošā kvartāla “PASTS” izveidošana ir nodrošinājusi biedrībai un pārējai sabiedrībai lielisku vietu, kur notikt mākslas darbnīcām, izzinošiem pasākumiem, pop-up tirdziņiem un vēl daudz kam citam. Kā uzsvēra biedrības pārstāve Ilze Staģīte, galvenais ir GRIBĒT DARĪT!

NVO tirgū ar saviem pieredzes stāstiem dalījās arī Madonas novada aktīvākās biedrības “Aronas pīlādzis”, “Laiks tagad” un Madonas Valsts ģimnāzijas Attīstības fonds. Tomēr - visaktīvākā domu apmaiņa un skaļākās sarunas notika pēc kopīgajām pusdienām, kad organizācijas gatavoja savas organizācijas vizītkartes un devās iepazīt viena otru, rodot sev jaunus domubiedrus un iespējamos sadarbības partnerus. Plašāka informācija par NVO tirgu rodama www.vnf.lv.

Jānorāda, ka NVO tirgus tika rīkots ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, kā arī Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas atbalstu. Pasākuma rīkošanu atbalstīja Madonas novada pašvaldība.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.