Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Apstiprināti Stratēģisko projektu konkursa rezultāti

30.11.2021
Apstiprināti Stratēģisko projektu konkursa rezultāti

2021. gada 29. novembrī Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) padome ir apstiprinājusi otrā Stratēģisko projektu konkursa rezultātus - no kopā saņemtajiem 37 projektu pieteikumiem apstiprināti ir deviņi projekti - 7 projekti programmā “Demokrātijas kultūra” un 2 projekti programmā “Cilvēktiesības” par kopējo summu 892 957,18 eiro.

Atbalstīto projektu saraksts

Pēc AIF konkursu plāna šis bija otrais un noslēdzošais stratēģisko projektu konkurss. Ņemot vērā pirmā konkursa pieredzi, šoreiz Aktīvo iedzīvotāju fonds projektu atlases procesā pievērsa pastiprinātu uzmanību organizācijas spējai formulēt savu stratēģisko redzējumu par izmaiņām, kuras tās vēlas veikt, kā arī piedāvāto aktivitāšu kopumam to īstenošanai. Izvērtējot konkursa rezultātus, AIF vadītāja Inese Siliņa atzīst: “Šis konkurss tiešām ir izvērties īpaši stingrs, vērtējot organizāciju atbilstību konkursa mērķim un izvēlēto aktivitāšu kopuma spējai radīt ilgtermiņa pozitīvas izmaiņas AIF darbības jomās. Taču tas ir likumsakarīgi, jo attīstām savu spēju atlasīt atbilstošākos projektus, un mūsu mērķis nekad nav bijis atbalstīt pēc iespējas vairāk, bet gan pēc iespējas spēcīgākus projektus ar ļoti augsti ticamu spēju radīt pozitīvas izmaiņas ilgtermiņā. Tāpēc ļoti priecājos par šiem padomes atbalstītajiem deviņiem projektiem, kuros šīs kvalitātes ir spēcīgi demonstrētas un ar nepacietību gaidu konkursa augļus dzīvē.”

Tā kā konkursa cilvēktiesību jomā nav piešķirts viss pieejamais finansējums, kā arī veidojas finansējuma atlikums no citiem  projektu konkursiem, Aktīvo iedzīvotāju fonda padome, vienlaikus ar rezultātu apstiprināšanu, ir arī pieņēmusi lēmumu, ka 2022. gada janvārī tiks izsludināts trešais stratēģisko projektu konkurss cilvēktiesību jomas projektiem.

Stratēģisko projektu konkursa mērķis ir piešķirt finansējumu tādiem projektiem, kuru aktivitāšu kopums varētu radīt ilgtermiņa pozitīvas izmaiņas demokrātijas kultūrā vai cilvēktiesību stiprināšanā Latvijā un kuros tiek pausts projekta iesniedzēja stratēģiskais redzējums, kā šīs izmaiņas panākt un  iesniedzējs pārliecina par savām spējām to veikt. Detalizētāka informācija par piešķīrumiem tiks publiskota Aktīvo iedzīvotāju fonda mājas lapas sadaļā “Atbalstītie projekti” pēc finansēšanas līgumu noslēgšanas.

 Aktīvo iedzīvotāju fonds ir EEZ/Norvēģijas grantu programma, kas Latvijā tiek īstenota no 2020. līdz 2024. gadam ar mērķi stiprināt pilsonisko sabiedrību un iedzīvotāju līdzdalību un vairot mazaizsargāto iedzīvotāju grupu spējas. Programmu administrē Latvijas Pilsoniskā alianse un Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs, Kurzemes NVO centrs, Latvijas Lauku forums, Valmieras novada fonds, Zemgales NVO centrs. Plašāk: www.activecitizensfund.lv.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.