Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Kapacitātes projekti: Kapacitātes projektu konkursā saņemti 160 projektu pieteikumi

18.01.2022
Kapacitātes projekti: Kapacitātes projektu konkursā saņemti 160 projektu pieteikumi

2022. gada 17.janvārī pl. 14.00 noslēdzās Aktīvo iedzīvotāju fonda sestais atklātais projektu konkurss “Kapacitātes projektu konkurss”, saņemot 160 projektu pieteikumus no biedrībām un nodibinājumiem, kas reģistrētas visos Latvijas reģionos - 29 dažādos novados un 6 valstspilsētās. No visiem iesniedzējiem viena trešdaļa iesniedzēju nāk no Rīgas, bet divas trešdaļas pārstāv visu pārējo Latviju. Savukārt 21 projektā paredzēta partnerība ar kādu no donorvalstu organizācijām – gan Islandē, gan Norvēģijā. Kopējā konkursā pieprasītā summa ir nepilni 3 miljoni eiro, kamēr pieejamais konkursa budžets ir 684 514 eiro.

Lai palīdzētu projektu iesniedzējiem labāk izprast konkursa būtību un savas kapacitātes stiprināšanas vajadzības, pieteikumu pieņemšanas laikā AIF īstenoja virkni atbalsta pasākumu –  sniedza ap 300 individuālas konsultācijas, vadīja 15 kapacitātes projektu domāšanas darbnīcas visā Latvijā, apmācot 136 dalībniekus no 129 organizācijām, organizēja jauno projektu sagatavotāju pieredzes un iedvesmas tikšanos ar pirmā kapacitātes projektu konkursa īstenotājiem, piedāvāja video pamācību par konkursā sagaidāmajām aktivitātēm, kā arī organizēja konkursa informatīvo semināru ar tā videoierakstu nepārtrauktai pieejamībai visā pieteikumu sagatavošanas laikā. Turklāt tām organizācijām, kas projektu ietvaros vēlējās attīstīt sadarbību ar AIF donorvalstu organizācijām no Islandes, Lihtenšteinas vai Norvēģijas, AIF organizēja potenciālo sadarbības partneru iepazīšanās un kontaktu veidošanas pasākumu.

Atskatoties uz projektu pieteikumu pieņemšanas diviem mēnešiem un rezumējot nākotnes iespējas Aktīvo iedzīvotāju fondā, fonda vadītāja Inese Siliņa atzīst, ka ir liels gandarījums par sniegto apjomīgo atbalstu projektu sagatavotājiem un AIF komandas patieso vēlmi palīdzēt organizācijām kļūt spēcīgākām un darboties ilgtermiņā: "Es redzu, cik intesīvs šis laiks ir bijis visai AIF saimei, plānojot atbalstu organizācijām un individuāli iedziļinoties katra projekta iesniedzēja situācijā. Tāpat redzu, cik būtiski ir augusi daudzu projektu iesniedzēju izpratne par organizācijas kapacitātes spēju attīstību salīdzinājumā ar mūsu pirmo kapacitātes konkursu pērn. Diemžēl, tā kā Aktīvo iedzīvotāja fonda darbībai piešķirtais finansējums ir gandrīz jau beidzies, tad šāda tipa konkursu tuvākajos gados vairs nevarēsim izsludināt. Taču ļoti ceram, ka mūsu aizsāktā pieeja pilsoniskās sabiedrības spēju celšanai varētu tikt izmantota arī citos Latvijā esošajos finanšu avotos un organizācijām būs veidi, kā sevi spēcināt pašos pamatos un pēc būtības."

Šobrīd ir uzsākta visu projektu atbilstības un administratīvā pārbaude, kurai sekos kvalitatīvā vērtēšana. Plānots, ka konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz marta beigām un finansējums varētu pietikt vismaz 35 projektiem.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.