Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Krīze uz Eiropas robežām – pieredzes apmaiņas sanāksme pilsoniskās sabiedrības aktīvistiem 

20.01.2022
Krīze uz Eiropas robežām – pieredzes apmaiņas sanāksme pilsoniskās sabiedrības aktīvistiem 

Polijas, Lietuvas un Latvijas Aktīvo iedzīvotāju fondi aicina piedalīties tiešsaistes sanāksmē, kuras mērķis ir dalīties pieredzē starp pilsoniskās sabiedrības aktīvistiem par iesaisti humanitārās krīzes risināšanā uz valstu robežas. Sanāksme notiks 2022. gada 26. janvārī plkst. 15.00 pēc Latvijas laika Zoom platformā. Reģistrācija līdz 25. janvārim: https://forms.gle/WWGUzfMZNK9pQwgY9 

Diskusija tiks veikta saskaņā ar tā saukto Chatham House Rule (bez diskusijas ierakstīšanas un ar vienošanos par informācijas neizpaušanu ārpus diskusijas), lai nodrošinātu drošu un diskrētu atmosfēru, kā arī neformālākas un atklātākas diskusijas dalībnieku vidū.  

Sanāksmes darba valoda ir angļu.

Sanāksmē tiks apspriesti jautājumi, ko identifējušas Latvijas, Lietuvas un Polijas pilsoniskās sabiedrōibas organizācijās, kas nodarbojas ar humanitārās krīzes risināšanu: 

  • Kādas ir izmēģinātās un pārbaudītās metodes aizstāvībai, juridiskās palīdzības organizēšanai un tulkošanas sistēmai? 
  • Kā gudri un efektīvi rūpēties par humanitārajās krīzēs iesaistīto cilvēku garīgo labklājību no pilsoniskās sabiedrības puses? 
  • Kā mainīt negatīvo attieksmi pret migrantiem kopienās? 
  • Kā runāt ar pierobežas iedzīvotājiem par esošo krīzi pierobežas rajonos? 
  • Kā vadīt izglītojošus pasākumus skolās, bibliotēkās un citās iestādēs – piemēram, vai ir kādi mācību plāni cilvēkiem, kuri meklē starptautisko aizsardzību? 
  • Kā efektīvi, likumīgi un droši sniegt humāno palīdzību, tieši atbalstot cilvēkus, kuri meklē starptautisko aizsardzību? 

Pasākumā tiks prezentēta Horvātijas, Grieķijas, Ungārijas, Maltas un Slovēnijas pieredze darbā ar bēgļiem un humānās palīdzības sniegšanu uz robežas. Diskusijā piedalīsies PSO no Latvijas, Lietuvas un Polijas.  

Vairāk par pieredzes stāstniekiem (angļu val.): 

Plašāka informācija: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.