Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Panākta vienošanās par EEZ un Norvēģijas grantu finansējumu nākamajam periodam

22.12.2023
Panākta vienošanās par EEZ un Norvēģijas grantu finansējumu nākamajam periodam

2023. gada 30.novembrī Eiropas Ekonomikas zonas Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas (EEZ EBTA) valstis un Eiropa Savienība sarunu dalībnieku līmenī panāca vienošanos par nākamā finanšu mehānisma (2021.-2028.gads) finansējuma apjomu. Lai mazinātu sociālo un ekonomisko nevienlīdzību Eiropā, trīs donorvalstis – Norvēģija, Islande un Lihtenšteina – septiņu gadu periodā 15 saņēmējvalstīm, tostarp Latvijai, piešķirs 3,268 miljardus eiro.

Vienošanās paredz, ka 10% no kopējās summas (326,8 miljoni eiro) tiks novirzīti pilsoniskās sabiedrības programmai, kas arī turpmāk tiks pārvaldīta neatkarīgi no valsts pārvaldes iestādēm. Savukārt 5% no šīs summas tiks piešķirti atsevišķam fondam, kura mērķis ir atbalstīt starptautisku projektu īstenošanu. Lai vienošanās stātos spēkā, tā vēl jāapstiprina Norvēģijas parlamentam, pārējām EBTA valstīm un 27 ES dalībvalstīm. Plānots, ka tas varētu notikt 2024. gada pirmajā pusē.

Laikā no 2020.-2024. gadam kopējais EEZ un Norvēģijas grantu finansējums bija 2,8 miljardi eiro, no kuriem Latvijai bija pieejami 102,1 miljoni eiro, tai skaitā 8,5 miljoni eiro pilsoniskās sabiedrībai programmai (Aktīvo iedzīvotāju fondam).

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.