Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Pilotkonkurss: Ilgtermiņa darbības atbalsta pilotkonkursā saņemti 19 projektu pieteikumi

27.09.2021
Pilotkonkurss: Ilgtermiņa darbības atbalsta pilotkonkursā saņemti 19 projektu pieteikumi

2021. gada 27. septembrī noslēdzās Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) Ilgtermiņa darbības atbalsta pilotkonkurss, kurā saņemti 19 organizāciju pieteikumi. Kopumā konkursa rezultātā plānots atbalstīt 7 organizācijas, katrai piešķirot 100 000 eiro to darbības stratēģiju īstenošanai aspektos, kas saistīti ar AIF mērķiem un sasniedzamajiem rezultātiem.

Noslēdzoties projektu pieņemšanai, saņemtos 19 pieteikumus AIF vērtē kā ļoti labu konkursa rezultātu, jo īpaši, ņemot vērā, ka konkursā nevarēja piedalīties organizācijas, kas no AIF jau ir saņēmušas finansējumu pirmajā stratēģisko projektu konkursā un kuru vidū ir daudzas spēcīgas un Latvijā labi atpazīstamas organizācijas.

Savukārt AIF vadītājas Ineses Siliņas ieskatā organizāciju lēmums piedalīties šajā pilotkonkursā ir vērtējams arī kā uzticēšanās apliecinājums AIF administrējošās NVO apvienības darbam: “Ņemot vērā konkursa specifiskos nosacījumus, esam tiešām ļoti iepriecināti, ka 19 organizācijas ne tikai vēlas kļūt par mūsu vistiešākajiem stratēģiskajiem partneriem kopīgo mērķu sasniegšanā, bet ir arī gatavas mums pilnībā uzticēties, jau šobrīd atklājot savas darbības stratēģijas pilnā apmērā, kā arī projekta apstiprināšanas gadījumā ļaujot ieskatīties un monitorēt organizācijas finanšu un saturiskās darbības aspektus. Piešķirt finansējumu Ilgtermiņa darbības atbalsta konkursā nozīmē līdzfinansēt organizācijas darbību vistiešākajā nozīmē – tāpēc mūsu savstarpējās uzticēšanās latiņai būs jābūt ļoti augstai.”

Projektu pieteikumi saņemti pamatā no organizācijām, kuru pamatdarbība tiek izvērsta Rīgā, bet četras organizācijas darbojas arī reģionā – pa vienai organizācijai Burtnieku novadā un Jēkabpils novadā, kā arī divas organizācijas no Valmieras. Tomēr, neatkarīgi no savas pamatdarbības teritorijas, 14 iesniedzēji ar AIF finansējumu divu gadu laikā plāno radīt pozitīvas izmaiņas demokrātijas kultūras un cilvēktiesību jomā visā Latvijas teritorijā, 7 iesniedzēji plāno īpašu uzmanību pievērst Rīgā notiekošajam, savukārt 4 iesniedzēji savu darbību fokusēs Vidzemē.

Pēc projektu pieteikumu saņemšanas Aktīvo iedzīvotāju fondā tiek uzsākta projektu iesniedzēju atbilstības un administratīvā pārbaude, kurai sekos kvalitatīvās vērtēšanas process vairākos posmos.

Projektu konkursa rezultāti katram iesniedzējam tiks paziņoti AIF projektu sistēmā – https://projekti.activecitizensfund.lv/ un tiks publicēti AIF mājaslapā līdz novembra beigām.

Paldies visiem projektu iesniedzējiem par ieguldīto darbu!
AIF komanda

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.