Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Rīcības projekti: Noslēgusies pirmo Rīcības projektu izvērtēšana

24.08.2020
Rīcības projekti: Noslēgusies pirmo Rīcības projektu izvērtēšana

2020. gada 20. augustā Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) padomē tika apstiprināti pirmo Rīcības projektu konkursā iesniegto projektu vērtēšanas rezultāti – no septiņiem iesniegtajiem projektiem finansējuma saņemšanai virzīts tika viens projekts, kurš pēc pozitīvā lēmuma saņemšanas projekta īstenošanu nepietiekamā laika dēļ tomēr atsauca.

Noslēdzoties Rīcības projektu kvalitatīvajai vērtēšanai un projektu atlases komisijas diskusijām, Aktīvo iedzīvotāju fonds secina, ka iesniegtajos projektos plānotas daudzas sabiedrībai vērtīgas pilsoniskās aktivitātes, taču vairums projektu neatbilst galvenajam Rīcības projektu fokusam - to īstenošanas nepieciešamība nav saistīta ar apstākļiem, kurus iepriekš nevarēja paredzēt un kas prasa tūlītēju rīcību. Vairums iesniegto projektu ietvēra nozīmīgas pilsoniskas iniciatīvas vai interešu pārstāvības aktivitātes, kas īstenojamas ikdienas kārtībā, laicīgi plānojot savu darbu un finansējuma piesaisti.

Atgādinām, ka Rīcības projekti ir paredzēti tikai tādu jautājumu risināšanai, kas politiskajā un sabiedriskajā dienas kārtībā ir iekļuvuši nesen (piemēram, radušies iepriekš neparedzami, ārkārtēji vai krīzes apstākļi) un to risināšanā ir nepieciešama tūlītēja pilsoniskās sabiedrības iesaiste/reaģēšana.

Tā kā AIF Rīcības projektu koncepts būtiski atšķiras no Latvijas pilsoniskās sabiedrības līdzšinējās pieredzes citos projektu konkursos un projektu iesniedzējiem nepieciešams papildu atbalsts šo projektu specifikas izpratnei, AIF plāno precizēt un skaidrot konkursa nolikumu, lai samazinātu neatbilstošu projektu pieteikumu skaitu. Informācija par precizēto Rīcības projektu konkursa nolikumu tiks publicēta AIF mājaslapas sadaļā “Jaunumi” un “Projektu konkursi”.        

Atgādinām, ka Rīcības projektus var iesniegt nepārtraukti, un pieteikumu kvalitatīvā vērtēšana vispārējā kārtībā tiek uzsākta reizi četros mēnešos. Nākamā iesniegto projektu vērtēšanas procesa uzsākšana plānota 20.12.2020. Ja AIF padome saskaņā ar konkursa nolikumā noteikto kārtību lems par vērtēšanas procesa uzsākšanu paātrinātā kārtībā, projektu vērtēšana tiks uzsākta agrāk.

Visus projektu iesniedzējus, kas gatavo Rīcības projektus, pirms projektu iesniegšanas aicinām konsultēties ar AIF reģionālajiem koordinatoriem - konsultantiem.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.