Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Rīcības projekti: Noslēgusies Rīcības projektu izvērtēšanas astotā kārta

31.08.2021
Rīcības projekti: Noslēgusies Rīcības projektu izvērtēšanas astotā kārta

Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) padome 2021. gada 24. un 30. augusta sēdēs izskatījusi un apstiprinājusi vērtēšanas rezultātus tiem deviņiem Rīcības konkursa projektiem, kuri tika iesniegti līdz 1. augustam. Diemžēl šajā vērtēšanās kārtā finansējums nav piešķirts nevienam no tiem.

No deviņiem iesniegtajiem projektiem viens projekts neizturēja atbilstības pārbaudi, jo tā iesniedzējorganizācija neatbilda pilsoniskās sabiedrības organizācijas būtībai atbilstoši konkursa nolikumam, savukārt pārējie astoņi projekti nesaņēma minimāli nepieciešamos punktus kvalitatīvajā vērtēšanā, attiecīgi tiem nebija iespējas tikt virzītiem uz apstiprināšanu.

Komentējot astotās kārtas rezultātus, AIF programmas vadītāja Inese Siliņa aicina projektu iesniedzējus pievērst būtiskāku nozīmi Rīcības konkursa fokusam: "Ir svarīgi izprast, ka AIF rīcības projekti ir paredzēti tikai tādu plašākai sabiedrībai aktuālu jautājumu risināšanai, kas politiskajā un sabiedriskajā dienas kārtībā ir iekļuvuši nesen un to aktualitāte iepriekš nebija zināma vai arī tā ir saasinājusies un reaģēt uz šiem notikumiem ir nepieciešams tuvākajā laikā, jo vēlāk iespēja ietekmēt attiecīgā jautājuma risināšanu būs būtiski mazinājusies. Diemžēl daudzos projektos šī aspekta nebija vai tas bija daudznozīmīgi interpretējams, kas vērtētājiem nav ļāvis gūt pārliecību, ka pieteikums tiešām atbilst šim specifiskajam konkursam. Ir būtiski apzināties, ka šis konkurss nav kārtējais finanšu avots jebkurām labām iniciatīvām, bet tikai tādām, kuras iekrīt starplaikos starp citiem finansu avotiem un nevar gaidīt cita finansējuma piesaisti."

Lai mazinātu iespējamos pārpratumus, kas saistīti ar  konkursa specifiku un apzinoties, ka konkursa koncepts būtiski atšķiras no Latvijas pilsoniskās sabiedrības līdzšinējās pieredzes citos projektu konkursos, kā arī secinot, ka projektu iesniedzējiem nepieciešams papildu atbalsts šo projektu specifikas izpratnei, AIF šobrīd aktualizē Rīcības konkursa nolikumu un vērtēšanas kritērijus, cenšoties īpaši uzsvērt šī konkursa atšķirīgās iezīmes un to vērtēšanu. Līdz brīdim, kamēr AIF nepubliskos jauno konkursa nolikumu, projektu iesniedzēji aicināti sagatavot projektus līdzšinējā kārtībā

Atgādinām, ka Rīcības projektus var iesniegt nepārtraukti, un pieteikumu kvalitatīvā vērtēšana vispārējā kārtībā tiek uzsākta ne retāk kā reizi četros mēnešos. Nākamā iesniegto projektu vērtēšanas procesa uzsākšana plānota 0
2.12.2021., kurā tiks izvērtēti projekti, kuri iesniegti līdz 01.12.2021. pl. 23.59. Ja AIF padome saskaņā ar konkursa nolikumā noteikto kārtību lems par vērtēšanas procesa uzsākšanu paātrinātā kārtībā, piemēram, ja tiks iesniegts kāds ārkārtīgi steidzami īstenojams projekts, vērtēšana tiks uzsākta agrāk.

Visus projektu iesniedzējus, kas gatavo Rīcības projektus, pirms projektu iesniegšanas aicinām konsultēties ar AIF reģionālajiem koordinatoriem - konsultantiem.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.