Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Zināmi noslēdzošā Stratēģisko projektu konkursa rezultāti

11.08.2022
Zināmi noslēdzošā Stratēģisko projektu konkursa rezultāti

2022. gada 10. augustā Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) padome ir apstiprinājusi noslēdzošā Stratēģisko projektu konkursa rezultātus -  no kopā saņemtajiem 15 projektu pieteikumiem atbalstīti ir četri projekti par kopējo summu 417 635,87 eiro.

Atbalstītie projekti:

  1. Biedrības “Izglītības attīstības centrs” projekts “Iecietības kultūras stiprināšana skolu vidē” (piešķirtais finansējums 104999,75 eiro). Projekta mērķis ir cilvēktiesību izpratnes un iecietības kultūras stiprināšana skolu vidē.
  2. Biedrības "Latvijas Reto slimību alianse" projekts “Veselība - mūsu cilvēktiesības” (piešķirtais finansējums 104561,41 eiro). Projekta mērķis ir nodrošināt vienlīdzīgu pieeju cilvēkiem ar retām slimībām veselības pakalpojumiem, paaugstināt ārstniecības personu zināšanas par pacientu tiesībām, īpaši reto slimību pacientu grupu, izglītot sabiedrību par veselību kā cilvēktiesību aspektu.
  3. Nodibinājuma “”APEIRONS, Nodibinājums Invalīdu un viņu draugu apvienība” projekts “Universālais dizains cilvēktiesību ievērošanā” (piešķirtais finansējums 103089,91 eiro). Projekta mērķis ir palielināt cilvēku ar dažādām invaliditātēm spēju īstenot savu tiesību izmantošanu un aizsardzību, tostarp nodrošināt, ka tiesību nodrošinātājam - tiesu sistēmas darbiniekiem - ir zināšanas un izpratne par darbu ar cilvēkiem ar dažādām invaliditātēm.
  4. Biedrības “Gribu palīdzēt bēgļiem” projekts “Cilvēktiesības visiem” (piešķirtais finansējums 104984,8 eiro). Projekta mērķis ir starptautiskās aizsardzības saņēmēju tiesību aizstāvība un vietējo iedzīvotāju izpratnes par cilvēktiesībām veicināšana Latvijā.

Problēmu cilvēktiesību un iecietības jomā Latvijā netrūkst, bet organizāciju, kas ar tām strādā stratēģiskā līmenī, nav daudz, kas lielā mērā skaidrojams ar to, ka nevalstiskā sektora ilgtermiņa attīstība Latvijā kopumā tiek atbalstīta vāji. Vienlaikus, atskatoties uz visiem trim AIF konkursiem cilvēktiesību jomā, redzam, ka ir vieta izaugsmei, kā arī izpratnes un daudzveidīgu pieeju stiprināšanai cilvēktiesību jomā. Lai gan šis bija pēdējais Stratēģisko projektu konkurss šajā periodā, no AIF puses turpmākajos divos gados mēģināsim palīdzēt šīs jomas organizācijām pilnveidoties AIF reģionālās un divpusējās sadarbības programmu ietvaros, piemēram, piedāvājot pieredzes apmaiņas un mācīšanās iespējas donorvalstīs vai citās AIF programmas valstīs Eiropā.” – apkopojot konkursa rezultātus, norāda Aktīvo iedzīvotāju fonda padomes priekšsēdētāja Kristīne Zonberga.

Detalizētāka informācija par atbalstītajiem projektiem tiks publiskota Aktīvo iedzīvotāju fonda mājas lapas sadaļā “Atbalstītie projekti” pēc finansēšanas līgumu noslēgšanas.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.