Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

20.augustā pirmo reizi Jelgavas novadā notiks demokrātijas festivāls "Kopienas sarunas"

20.augustā pirmo reizi Jelgavas novadā notiks demokrātijas festivāls

Biedrība Lauku partnerība “Lielupe” aicina piedalīties demokrātijas festivālā "Kopienas sarunas", kas notiks 20.augustā no plkst. 10.00 līdz 18.00 Zaļenieku muižā. 

Kas nepieciešams, lai cilvēks dzīvotu labāk? Kā veidot labu sarunu? Cik daudz var izmainīt un sasniegt, darot kopā? Kas veido labu pārvaldību Jelgavas novadā un kāda loma ir vietējās kopienas līdzdalībai?

Biedrība Lauku partnerība “Lielupe” šī gada pavasarī katrā Jelgavas novada pagastā īstenoja iedzīvotāju apkaimes darbnīcas “Aktīvas kopienas apkaimēs”, kurās pulcējās iedzīvotāji, kas ir atvērti un gatavi veltīt laiku un resursus, lai uzlabotu dzīvi savā pagastā. Tas ir kopienas spēka kodols. Apkopojot vietējo  kopienu noskaņojumu un izaicinājumus šodien, tika izvēlētas tēmas demokrātijas festivālam.

Festivāla mērķis ir rosināt cilvēkus interesēties par sabiedriskajām un politiskajām norisēm, veicināt demokrātiskas sarunu kultūras veidošanos. Viss sākas ar atklātu un cieņpilnu sarunu. Tāpēc ik viens ir aicināts pilnveidot šo prasmi, satikt domu biedrus, izteikt savu viedokli, smelties iedvesmu un darboties kopā. 

Festivāla programmas ietvaros no plkst.10.00 notiks sarunas “Cilvēki rada” ar viesiem no dažādām Latvijas vietām, kas veiksmīgi ietekmē pašvaldībā un valstī nozīmīgu jomu attīstību. No plkst.12.00 festivāla dalībniekiem būs iespēja apmeklēt divas no četrām sarunu telpām - komunikācija, organizācija, laba pārvaldība, apzinātība, lai kopā ar tēmu ekspertiem un viesiem neformālā vidē rastu atbildes uz sekojošiem jautājumiem - kas ir laba saruna, kā dzīvot apzināti, cik daudz varam izmainīt, darot kopā, kā mums pašiem saimniekot savā novadā? Sarunu telpas notiks divās sesijās, tā dodot dalībniekiem iespēju sarunu tēmu izvēlē. No plkst.15.00 sāksies sarunu kulminācijas cikls “Kopdares spēks”. Tēmu eksperti un viesi dalīsies atziņās par to, kā mēs, kopā darot un sadarbojoties starp dažādiem sektoriem: nevalstiskais, publiskais un uzņēmēji - spējam radīt pozitīvas izmaiņas savā vidē, kurā paši dzīvojam. Vai viss sākas ar cilvēku vai tomēr resursiem?

Programmas izskaņā visus dalībniekus vienos un priecēs koncerts. Festivāla laikā darbosies radošas un izzinošas darbnīcas gan bērniem, gan pieaugušajiem; pievilcīgs ēdināšanas pakalpojumu klāsts un, protams, draudzīga un mājīga atmosfēra!

Ja nepieciešams transports nokļūšanai uz festivālu, piesakies šeit https://ej.uz/transporta_pieteikums_festivālā

Sekot līdz festivāla tapšanas aktualitātēm varēs Facebook kontā @projektsKopdare, mājas lapā www.kopdare.lv, vai Instagram kontā @partneribalielupe

 

Avots: www.kopdare.lv

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.