Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Aicinājums piedalīties labdarības viktorīnā “Saki JĀ jauniešu izaugsmei!”

05.04.2023 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: START UP 1.0
Aicinājums piedalīties labdarības viktorīnā “Saki JĀ jauniešu izaugsmei!”

Ogres jauniešu iniciatīvas biedrība “Talantu kalve” turpina ziedojumu vākšanas kampaņu Ogres novada jauniešu izaugsmes veicināšanai. Rūpēs par jauniešu iespēju vairošanu, kā arī prasmju un talantu attīstīšanu, aicinām ikvienu atklāt un veidot jaunas iespējas jauniešiem, kas ir mūsu visu nākotnes pamats.

Piedaloties sadarbībā ar MD viktorīnām un biedrības jauniešiem tapušajā ģimenes viktorīnā, kas norisināsies 2023. gada 7. aprīlī no plkst. 20:00-22:00 un ko iespējams iegādāties https://mdplaytime.com/products/labdaribas-viktorina/, Tu dāvāsi īpašu iespēju Ogres apkaimes jauniešiem piedalīties pašizaugsnes nodarbībās vai saņemt bezmaksas mentora atbalstu. Visi ienākumi no viktorīnas tiks novirzīti jauniešu mentoringam un pašizaugsmes programmām jauniešiem vecumā no 13 līdz 18 gadiem. Papildus minētajam, Biedrības mājaslapā https://talantukalve.com/ziedo iespējams veikt vienreizēju ziedojumu, kā arī pieslēgt ikmēneša maksājumu ilgtermiņa atbalstam.

Viena no cilvēka pamatvajadzībām ir būt atbalstošā vidē, spēt piepildīt savu potenciālu un attīstīties. Mūsu pieredze liecina, ka vairums jauniešu, kas līdz šim uzturējušies motivējošā un atbalstošā vidē, spēj savu potenciālu apzināties, uzņemties atbildību par savām nākotnes iecerēm un rīkoties. Taču dažkārt mentoringa sesijas un neformālās izglītības nodarbības jaunietim dod otro elpu – palīdz gūt jaunu skatu uz sevi, uz dažādām dzīves situācijām - kā tās pieņemt, kā sadzīvot ar tām, kā arī -ļauj izprast savus mērķus, vērtības, karjeras izvēles potenciālu, izkļūt no destruktīvām attiecībām un pat pārtraukt atkarības. Sniedzot iespēju jaunietim apmeklēt profesionālu mentoru - savu atbalsta un uzticības personu, citu starpā ne tikai uzlabojas jaunieša psihoemocionālais stāvoklis, bet arī palīdz:

  • apzināties savu vērtību un stiprās puses, atklāt savus talantus;
  • stiprināt pašvērtējumu un sadarbības spējas;
  • palīdz gūt motivāciju mācīties, pilnveidoties;
  • rast motivāciju izvirzīt mērķus un sasniegt tos.

Mūsu mentoru sniegtās sesijas ir palīdzējušas jauniešiem iemācīties plānot savu laiku, saprast - kā atrast laiku savām iecerēm, hobijiem. Tā piemēram, kāda jauniete pēc mentoringa sesijas uzrakstīja projektu un šobrīd par projektā piesaistītajiem līdzekļiem iekārto jaunrades telpu saviem vienaudžiem Jumpravā. Kāds cits 17 gadīgs jaunietis vien pēc četrām tikšanās reizēm ar mentori ir atradis laiku savu talantu attīstībai - atsācis skicēt profesionāli, trenēt glītrakstīšanu, apgūt spāņu valodu, uzlabot citas dzīvei noderīgas prasmes. Sava laika plānošana ir būtisks faktors savu ieceru un sapņu īstenošanai, un mentorings ir viens no instrumentiem, kas var palīdzēt. Šie ir tikai daži no piemēriem, kad mentorsesijā iegūtās noderīgās, ikdienas praksē izmantojamās zināšanas ļauj jauniešiem veikt pārdomātas un apzinātas dzīves izvēles, kas preventīvi palīdzēs mums pašiem piedzīvot drošāku un ilgtspējīgāku nākotni.

Biedrības pamataktivitātes ir neformālas izglītības apmācības (projektu rakstība, mērķu plānošana, nodarbības par vērtībām un motivāciju), daudzveidīgas āra dzīves aktivitātes, pieredzes izglītība, nometnes, mentorings, karjeras konsultācijas.

Biedrībai vien 3 gadu laikā aktivitātēs ir izdevies pulcēt aptuveni 700 jauniešus, gan dažādos projektos, gan vasaras nometnēs. Īstenojot 14 projektus, kur liela daļa no dalībniekiem ir bijuši jaunieši, kuri nāk no ekonomiski vai sociāli nelabvēlīgiem apstākļiem, ar grūtībām apgūst mācību vielu vai arī piedzīvo ģeogrāfiskus šķēršļus, saskaras ar grūtībām atšķirīgās kultūras vai valodas dēļ, mums ir izdevies stiprināt šo jauniešu pašvērtējumu, palīdzot gūt motivāciju mācīties, pilnveidoties. Mūsu pieredze rāda, ka mentorsesija ir spēcīgs instruments ikviena jaunieša dzīves ceļā, kas ļauj iegūt izpratni ne tikai par sevi, bet arī to, ka pats esi savas dzīves veidotājs, ka daudzas lietas, sapņi un idejas ir iespējams īstenot, ja vien notici sev un sāc rīkoties.

Preses relīze ir tapusi projekta  “START UP 1.0” ietvaros, ko pilnībā finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentus programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.