Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

AIF Kapacitātes projekts ieliek ilgtspējīgus pamatus r.a. Siltumnīca attīstībai nākotnē

AIF Kapacitātes projekts ieliek ilgtspējīgus pamatus r.a. Siltumnīca attīstībai nākotnē

Iepriekšējā gadā veiksmīgi noslēdzies Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstītais Kapacitātes projekts "Biedrības "r.a. "Siltumnīca"" ilgtspējīgas attīstības veicināšana". Projekta mērķis - ielikt ilgtspējīgus pamatus biedrības attīstībai nākotnē, izveidot vienotu stratēģisko redzējumu, vairojot un stiprinot cilvēkresursus, kā arī izveidot vienotu publisko tēlu un realizēt ziedojumu stratēģiju. Un biedrībai tas izdevās!

"Rakstot projekta pieteikumu, minējām, ka ar esošajiem resursiem nespējam izdarīt visu, ko vēlamies. Patiecoties projektam "Biedrības "r.a. "Siltumnīca"" ilgtspējīgas attīstības veicināšana”, esam uzlabojuši savas kapacitātes spējas. Projekta laikā mūsu vēlme un spēja darīt ir tikai augusi. Esam ieguvuši vairāk atbalstītāju un sadarbības partneru, kas aicina mūs piedalīties savās aktivitātēs. Jāsaka godīgi, ka līdz galam neesam atrisinājuši trūkstošā laika problēmu, bet esam iemācījušies visu paveikt efektīvāk un ātrāk, izdarot daudz vairāk," atklāj Rita, projekta vadītāja.

Lai sasniegtu projekta mērķi, tika īstenotas šādas aktivitātes:

  • tika izstrādāta, ieviesta un projekta laikā pilnveidota biedrības attīstības stratēģija 2022.-2027. gadam, projektu vadības sistēma un ziedojumu piesaistes stratēģija;
  • apzināti labi strādājošie administratīvie procesi un uzlaboti neefektīvie;
  • izstrādāta un ieviesta biedrības zīmolvedības un mārketinga komunikācijas stratēģija, komunikācijas plāns;
  • izveidota biedrības mājas lapa https://www.rasiltumnica.lv/;
  • ieguldīts biedrības cilvēkresursos – apmācīti esošie biedri un veicināta jaunu biedru iestāšanās biedrībā.

"Projekta laikā esam piedalījušies dažādās Aktīvo iedzīvotāju fonda apmācībās, kas mums ir palīdzējušas sakārtot biedrības administratīvos procesus, kā arī piedalījušies pieredzes apmaiņas pasākumos ar citām biedrībām. Tajos nostiprinājām daudzas savas labās prakses, par kurām mēs nebūtu izstāstījuši citām biedrībām, ja nebūtu šī projekta. Kapēc? Jo mums savi ieviestie procesi liekas tik ierasti un ikdienišķi, bet patiesībā citi var mācīties arī no mums."

Rita norāda, ka projekta laikā gūts jauns un nozīmīgs sadarbības partneris - Siguldas novada pašvaldība, ar kuru kopā ir iesniegts projekta pieteikums projektu konkursā "Atbalsts attīstības sadarbības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs". Ar jauniem partneriem Jauniešu iniciatīvu centru "Mērķis" un biedrību "Siguldas triāla klubs "Minimoto"" īstenots ģimenei draudzīgas pašvaldības projekts "Ģimenes kopīgās vērtības". Biedrība guvusi atzinību arī Siguldas novadā, saņemot balvu "Gada balva kultūrā Siguldas novadā".

Projekta laikā biedrībā ir uzņemti četri jauni biedri. Gūta arī atpazīstamība, jo "savos pasākumos un aktivitātēs satiekam cilvēkus, kas par mūsu biedrību jau ir dzirdējuši un mūsu pasākumus apmeklē ne pirmo reizi," norāda Rita.

Viens no lielākajiem projekta ieguvumiem ir – kā paši siltumniecieši izsakās - mūsu smukā, jaunizveidotā mājaslapa https://www.rasiltumnica.lv, kur atspoguļot biedrības aktivitātes, projektus un arī pārdomas par iedzīvotāju iesaisti sabiedriskajās aktivitātēs.

Daloties nākotnes plānos un iecerēs, "r.a. "Siltumnīca"" vēlas īstenot arvien vērienīgākus projektus, rūpēties par Siguldas novada iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanu un pakāpeniski palielināt biedrības aktivitātes visā Latvijā. "Uzskatām, ka Aktīvo iedzīvotāju fonds devis mums ticību mūsu enerģijai un mūsu spējām īstenot savas mērķa grupas vajadzības. Šis projekts ir bijis liels atspēriena punkts mūsu virzībai uz attīstību," atklāj Rita.

Noslēgumā Rita aicina sekot līdzi turpmākajām biedrības aktivitātēm, ieskatieties biedrības mājaslapā un uzzināt, kā jūs varat atbalstīt biedrību un piedalīties tās pasākumos. "Esiet aktīvi pilsoniskās sabiedrības pārstāvji!" novēl "r.a. "Siltumnīca"".


Avots: https://www.rasiltumnica.lv/lv/aif

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.