Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Apstiprināta fonds "Viegli" jaunā stratēģija "Imantam Ziedonim 100

18.05.2022 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" kapacitātes stiprināšana
Apstiprināta fonds

2022. gada 4. maijā topošajā Vilhelma Purvīša muzejā Vecjauži, atzīmējot Imanta Ziedoņa 89. dzimšanas dienu un Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu, apstiprināta un izsludināta Imanta Ziedoņa fonda Viegli stratēģija 2022.–2033. gadam "Imantam Ziedonim 100".

Imanta Ziedoņa fonds Viegli dibināts 2010. gada pavasarī, lai īstenotu Fonda patronam dzejniekam Imantam Ziedonim (1933–2013) tuvu misiju: "Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties." Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā. Lai to sasniegtu, fonda uzdevums ir veicināt aktivizēt Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, veidot un atbalstīt radošas, neparastas idejas, kā arī sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu. 

Fonda dibinātāji – Andris Čeksters, Ants Grende, Didzis Rāgs, Eva Johansone, Ēvalds Gaušis (1987–2013), Ināra Polmane, Inga Ulmane, Jānis Holšteins-Upmanis, Māra Upmane-Holšteine, Māris Saukāns, Renārs Kaupers, Žanete Grende – aktīvi tikās un mijiedarbojās ar Imantu Ziedoni viņa dzīves nogalē, un, katram ieguldot savus spēcīgākos talantus, tapa gan Fonda stratēģija, gan vīzija par Imanta Ziedoņa muzeju, kādu viņš pats to vēlējās. Procesā piedalījās arī Imants Ziedonis, parakstot fonda Viegli stratēģiju 2010.–2020. gadam.

2020. gada augustā pēc fonda Viegli desmitgades jubilejas koncertā Rundālē notika pirmā fonda komandas radošā nometne. Šajā kopā sanākšanā komanda sāka ieskicēt nākotnes galvenos darbības virzienus. Ņemot vērā Covid-19 pandēmijas ierobežojumus, nākamās radošās nometnes tika organizētas 2021. gada vasarā Murjāņos, Kuldīgā un Pedvālē. Šajās radošajās nometnēs tika veidota Imantam Ziedonim 100 stratēģija, kas radīta laika posmam līdz Imanta Ziedoņa simtgadei 2033. gadā. Par pamatu izmantota Imanta Ziedoņa parakstītā fonda Viegli stratēģija 2010. gadā.

Imanta Ziedoņa fonda Viegli jaunās stratēģijas stratēģiskais dokuments ikvienam sniedz ieskatu fonda vīzijā, misijā, mērķos, kultūrā, vērtībās, galvenajos stratēģiskajos virzienos un citos aspektos, kuri ietekmēs fonda turpmāko darbību.

Avots: fondsviegli.lv

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.