Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Atklāta kampaņa "Tapis ar jauniešu enerģiju"

15.04.2021 | Demokrātijas kultūra
Projekts: LJP 3.0
Atklāta kampaņa

Latvijas Jaunatnes padome (LJP) 13. aprīlī ar tiešsaistes diskusiju un video pirmizrādi atklāja kampaņu “Tapis ar jauniešu enerģiju”, lai aktualizētu sabiedrībai un lēmumu pieņēmējiem Latvijas jauniešus kā prioritāti.

LJP ar kampaņu aicina jaunatnes politiku izvirzīt kā prioritāti, attīstot Jaunatnes politikas valsts programmu un tai atvēlēto finansējuma apjomu turpmākajos gados jauniešu iniciatīvām. LJP pirms kampaņas sazinājās ar visiem 100 Saeimas deputātiem, taču atbildi saņēma tikai no 2 frakcijām (Zaļo un zemnieku savienības un Attīstībai/PAR!) un deputāta Sanda Riekstiņa (Jaunā konservatīvā partija), kas liek domāt, ka Latvijā lēmumupieņēmējiem jaunieši un to iniciatīvu atbalstīšana nav prioritāte.

Tikai 17% jauniešu iesaistās jaunatnes organizāciju darbībā, turklāt finansējums jaunatnes organizācijām un jauniešu iniciatīvām ir zemākais starp Baltijas valstīm, liecina LJP apkopotā informācija infografikā “Jaunatnes politika skaitļos”:https://infogram.com/jaunatnes-politika-skaitlos-1h0n25ykx011l6p. Neskatoties uz to, jauniešos ir enerģija, kura visu laiku jāliek lietā, lai tā būtu pozitīva, un to var panākt jaunatnes organizācijas, kurās nemitīgi top noderīgas lietas. LJP daļu apkopojusi platformā https://jauniesuenergija.ljp.lv, un kampaņas laikā vēl papildinās. 

LJP prezidente Ilze Bergmane uzsver: “Jaunatnes organizācijas un jaunieši ir jāatbalsta, jo jaunieši paši nepelna naudu, un tiem nav resursu, lai uzturētu organizācijas. Gribam veicināt izpratni, ka, ieguldot sabiedrībā, kamēr tā ir jauniešu vecumā, tiek samazināti izdevumi ilgtermiņā, tieši tādēļ būtiski ir nodrošināt pienācīgu valsts atbalstu jauniešu organizācijām un jauniešu iniciatīvām. Kapmaņas video noslēgumā ir burvīgs sauklis: “Jaunieši - Latvijas vērtīgākā atjaunojamā enerģija!”, mēs patiesi aicinām ieguldīt šādā enerģijā!”

Kampaņas atklāšanas pasākumā piedalījās LJP prezidente Ilze Bergmane, 13. Saeimas deputāts Mārtiņš Šteins un Izglītības un zinātnes ministrijas jaunatnes politikas eksperte Randa Ķeņģe. Atklāšanas pasākuma ieraksts vērojams šeit - https://www.facebook.com/LatvijasJaunatnespadome/videos/2846792912246556

Kampaņas video - https://youtu.be/r5Gj0IloRCw

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.