Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Atskats Smiltenes novada NVO “Tējas pēcpusdienā”

24.10.2022 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Aktīvi, zinoši un atpazīstami Smiltenes novadā
Atskats Smiltenes novada NVO “Tējas pēcpusdienā”

Pirms pāris dienām 20. oktobra pēcpusdienā pārstāvji no Smiltenes novada nevalstiskajām organizācijām sanāca uz "Tējas pēcpusdienu", lai satiktos, iepazītos un parunātos. Par ko? Labāku savu biedrību darbu un nākotni. Par jaunām sadarbībām. Par lielāku publicitāti. Atpazīstamību. Par to, kā ieinteresēt brīvprātīgos un ziedotājus. Bet, galvenokārt, lai dalītos ar pieredzi.

Eksperte Inese Boša, kas daudzus gadus ir bijusi Valmieras novada fonda līdzekļu piesaistes un sabiedrisko attiecību speciāliste, mums pastāstīja par Pārmaiņu teoriju un to, kā tā var palīdzēt saskatīt savu organizāciju no topošo biedru un ziedotāju skatu punkta. Kā arī to, kā pareizi izmantota komunikācija var veicināt biedrību atpazīstamību.

Pārspriedām, ka biedrību darbā atpazīstamības trūkums rada daudzus šķēršļus, jo bieži vien cilvēki redz pašvaldības vai Eiropas fondu nosaukumus, logo, un nepamana organizācijas, kuras rakstījušas projektu un piesaistījušas finansējumu. Secinājām, ka tādēļ ir grūtāk iegūt patstāvīgus ziedotājus, iesākt sarunu ar potenciālajiem lielajiem ziedotājiem. Un, ko tur liegties, arī paši savās biedrībās bieži jūtamies nenovērtēti par savu brīvprātīgi ieguldīto darbu. Nevilšus piezogas doma - kam mums to vajag?

Bet, esot kopā, radās atbalsta, kopības sajūta un izpratne, ka pāri visam tomēr vienmēr ir vēlme padarīt savu apkārtni un pasauli labāku. Tāpēc ne tikai atradām problēmas, bet centāmies meklēt tām risinājumus. Un bijām priecīgi dalīties ar jauniegūtām atziņām no Aktīvo iedzīvotāju fonda kapacitātes celšanas projekta "Aktīvi, zinoši un atpazīstami Smiltenes novadā", ko šobrīd īstenojam.

Praktiski apskatījām izstrādātos logo un izdales materiālus, pārrunājām to izskatu un nozīmi, diskutējām par efektīvu komunikāciju sociālajos medijos un jauno biedru piesaisti. Pie karstiem dzērieniem meklējām arī veidus, kā mēs, novada biedrības, varam viena otrai palīdzēt, sadarboties un informēt novada iedzīvotājus par mūsu pasākumiem un paveikto.

Paldies par šo tikšanās sakām dalībniekiem no biedrībām – “Vilkmuiža 2011”, “Abulas lauku partnerība”, “Smiltenes pagasta attīstībai”, “Pagasta attīstības grupas Vireši”, “Hestia Rauna”, “Raunas kopa” biedrībām, kā arī Brinģu muižas, Grundzāles kultūras nama un Smiltenes novada Izglītības pārvaldei.!

Tikšanās laikā izveidojām WhatsApp grupu informācijas apmaiņai. Vēl vienojāmies, ka šādas tikšanās nepieciešamas regulāri, ciemojoties biedrībām dažādās novada vietās. Tāpat zinām, ka ne visi uzaicinātie biedrību pārstāvji varēja ierasties, un vēl ir daudzas biedrības novada mērogā, par kurām mēs pat nezinām. Bet - vēl nekas nav beidzies! WhatsApp grupa ir atvērta jauniem kontaktiem, un mēs atvērti jaunām sadarbībām! Tādēļ - aicinām pievienoties, sazinoties ar "Smiltenei un Latvijai" vadītāju Līgu (mob.tālr.: 26555539).

Par satikšanos un sadarbību!
Biedrība "Smiltenei un Latvijai”, Aija Kramiņa

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.