Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Atskats uz pirmo Latvijas Jaunatnes padomes līderu akadēmiju

14.09.2021 | Demokrātijas kultūra
Projekts: LJP 3.0
Atskats uz pirmo Latvijas Jaunatnes padomes līderu akadēmiju

Augusta nogalē Aknīstē norisinājās Latvijas Jaunatnes padomes jauno līderu apmācības jauniešiem no dažādiem Latvijas reģioniem. 

Apmācību programma tika veidota, balstoties uz simulācijas spēles principu, kur jaunieši komandās pievērsās dažādu izaicinājumu pārvarēšanai un sasniegumu izvērtēšanai, izspēlējot jaunatnes NVO dzīves ciklu - sākot no dibināšanas līdz aktīvai projektu rakstīšanai un aktivitāšu organizēšanai. Jaunieši, veicot praktiskus uzdevumus, iepazina jaunu jaunatnes NVO dibināšanas gaitu, projektu vadību, sadarbību, darbu ar ierobežotiem resursiem un dažādu problēmsituāciju risināšanu, ar ko nākas saskarties jaunatnes organizācijām Latvijā. "Simulācijas spēlē bija analogas situācijas dzīvei, piemēram, ierobežots finansējums organizācijai, sadarbība un resursu apvienošana, savu stipro pušu izmantošana. Tajā pašā laikā ar laiku cilvēki "pazūd", zūd motivācija darboties - tā notika arī spēles laikā, tādēļ ļoti svarīga ir komunikācija savā starpā, jo īpaši darbojoties nevalstiskās organizācijās!", atzina apmācību dalībniece Sintija Germane.

Šādu apmācību galvenais mērķis ir veidot jauno līderu paaudzi jaunatnes organizācijās. Visi 14 jaunieši, kuri piedalījās mācībās, izvēlējās vairākas iespējas, kā iesaistīties jaunatnes NVO vēstnieku tīklā. Jaunatnes NVO vēstnieki turpmāk iesaistīsies kampaņā #TapisArJauniešuEnerģiju un popularizēs jaunatnes NVO nozīmi, praktiski pielietojot iegūtās zināšanas no apmācībām. Lai nostiprinātu iegūtās zināšanas, jaunieši apņēmās turpmāko divu mēnešu laikā paveikt individuālu izaicinājumu - izveidot jaunu biedrību, kļūt par pašpārvaldes prezidentu, citi - aktīvāk iesaistīties jaunatnes NVO un arī LJP darbībā, vai piedalīties semināros. Luīzes Utānes plānos ietilpst jaunas biedrības dibināšana: "Stopiņu jauniešus jau ilgi ir piesaistījusi doma par biedrības veidošanu, kas sniegtu iespējas realizēt lielāka mēroga projektus, gūt sava veida neatkarību. Tomēr mēs (jaunieši) bijām neizpratnē par dokumentācijas procesu un to, kā biedrības darbojas. Tad nu Latvijas Jaunatnes padomes veidotā Vasaras akadēmija man palīdzēja rast atbildes uz šiem un vēl citiem jautājumiem. Es ne tikai izpratu biedrību veidošanas pamatus, bet arī iemēģināju savu roku projektu rakstīšanā. Es ierados ar minimālām zināšanām un domu, ka veidot biedrību ir ļoti sarežģīti, bet pārbraucu mājās ar atskārsmi - cik viegli tas viss ir realizējams! LJP ir ne tikai mani motivējusi, bet arī sniegusi jaunas brīvības iespējas Stopiņu jauniešiem. Paldies!"

Apmācību noslēgumā dalībnieki sniedza praktiskus ieteikumus, kā šo programmu uzlabot, lai jaunieši, kas apmācībās piedalīsies nākošajā gadā, iegūtu vēl vairāk zināšanu. 

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.