Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Biedrība "Eņģeļi ar mums" biedri devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Siguldu un Cēsīm

17.08.2021 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Solis uz priekšu
Biedrība

16. augustā Biedrība "Eņģeļi ar mums" biedri, projekta ietvaros, devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Siguldu un Cēsīm, lai papildinātu savas zināšanas par sociālo uzņēmējdarbību un to darbību Latvijā.

Siguldā ar savas veiksmes stāstu iepazīstināja Cerību spārni valdes priekšsēdētāja Eva Viļķina. Tika izrādīta "Iespēju māja", kur  nodrošina jauniešiem un pieaugušajiem ar īpašām vajadzībām integrāciju sabiedrībā. Viņiem tiek dota iespēja būt patstāvīgiem, strādājot un savus darinājumus vēlāk pārdodot labdarības veikalā Sociālais uzņēmums "Visi Var", kurš ir arī ”Cerību spārni” sociālais uzņēmums. Veicamie darbi šeit cilvēkiem tiek piemeklēti tā, lai tas ko viņi darītu, pašiem sagādātu prieku un arī vislabāk padodas, piemēram, aušana, mozaīkas, keramikas izstrādājumu veidošana, u.c.

Vēlāk bija iespēja arī apciemot, grupu māju "Cerību māja", kuras pakalpojumi tiek sniegti tieši pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, nodrošinot tiem dzīvesvietu un kvalitatīvu laika pavadīšanu darba dienās. Šeit biedrības “Eņģeļi ar mums” biedri varēja uzzināt visus pozitīvos aspektus, kādi rodas nodibinot grupu māju, kā arī iepazīties ar grūtībām un lielo atbildību, kas no šī nodibinājuma izriet. "Cerību mājas" stāsts viennozīmīgi iedvesmoja biedrības “Eņģeļi ar mums” biedrus.
Cēsīs Ivo Rode, pedagogs, kā arī direktors uzņēmumā Cēsu Jaunā skola, iepazīstināja ar veiksmīgu un pozitīvu alternatīvu mācību pieeju, kur galvenais fokusa punkts un vērtība ir tieši paši bērni, nevis klasē apgūstāmie mācību priekšmeti. Daloties ar savu pieredzi skolas izveidē, Ivo Rode nenoliedzami norādīja, cik milzīga nozīme ir attieksmei vienam pret otru, atsevišķai pieejai katram skolēnam un tam- ja vēlamies redzēt izmaiņas skolu mācību sistēmā, šīm izmaiņām nenoliedzami ir jāsākas mūsos pašos.
Brīvo laiku biedrības dalībniekiem bija iespēja pavadīt, apmeklējot skaistāko Vidzrmes pērlei- Gūtmaņa alu un Gūtmaņalas apkārtnes taku.

Projektu ”Solis uz priekšu" finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.