Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Biedrība "Eņģeļi ar mums" biedriem un brīvprātīgajiem notikušas apmācības “Līdzdalība un iniciatīva”

19.07.2021 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Solis uz priekšu
Biedrība

Projekta ietvaros  14.07.2021. un 15.07.2021. "Zeimuļs" norisinājās divu dienu garas apmācības “Līdzdalība un iniciatīva”. Biedrība "Eņģeļi ar mums" biedriem un brīvprātīgajiem bija iespēja piedalīties un veltīt šos vakarus sevis iepazīšanai un pilnveidošanai. Šīs apmācības vadīja personīgās izaugsmes trenere, eksperte mērķu sasniegšanā, SIA „DK Projects” vadītāja Daina Einberga. Viņas pavadībā dalībnieki tika vesti caur jautājumu un uzdevumu virknei, kas turpmākās divas dienas mudināja katram fokusēties tikai uz sevi, ļaujot uzmanību novērst no pienākumiem ģimenē vai darbā.

Pirmās dienas galvenās tēmas bija- savas dzīves vērtības, līdzdalība un tās veidi, iniciatīva un darbošanās savā kopienā. Šie konkrētie temati mudināja vēlreiz vai pat pirmo reizi katram padomāt un apzināties uz kādām vērtībām katra dzīve balstās, un kuram no līdzdalībnieku tipiem katrs labāk atbilst. Pildot praktiskus uzdevumus, dalībnieki iepazina sevi un citu, dalījās dažādām idejām un pārrunāja nodarbību tēmas.  Jau pašā sākumā noteikto stingro noteikumu dēļ- “divreiz pie viena un tā paša cilvēka nedrīkst iet”, dalībnieki izkāpa no savas komforta zonas. Šis noteikums ātri atraisīja visus apmācībās esošos un turpmākie uzdevumi pildījās jau nedaudz skaļākā un brīvākā atmosfērā.

Otrā diena tika pavadīta, pildot sevis izzinošus uzdevumus un strādājot grupās vai pa divi. Šīs dienas galvenie tēmu bloki bija- izprast, ko katram patīk darīt brīvajā laikā, kas katra dzīvē mainītos, ja uzņemtos vismaz par 5% vairāk atbildības dažādākās dzīves jomās, energoaudits, laika izšķiešana un kā pareizi nospraust mērķus, lai tos varētu arī īstenot. Un visām tēmām apakšā bija viens vārds “konkrētība”. Apmācības dalībniekiem vakara gaitā tika parādīts, cik svarīgi ir tas, ka ne tikai darbos, bet arī attiecībā pašiem pret sevi, ir konkrētības ieviešanai. Tas dod ne tikai reālu darbības plānu, bet arī pārliecību pašu spēkiem nospraustos darbu, mērķus vai sapņus arī īstenot, nevis atstāt tos vēlmju stadijā.

Apmācības tika noslēgti ar atziņām par pavadīto laiku. Daudzi atzina, ka ir pateicīgi, par iegūtām zināšanām un iedvesmu izrādīt iniciatīvu savā kopienā, biedrībām un ģimenē. Apmācības deva iespēju katram pavērst skatu pašam uz sevi un likt pajautāt, tādus jautājumus kā- Ko man patīk darīt? Kādas ir dzīves vērtības un prioritātes un, cik ļoti katrs ir iesaistīts sabiedrības dzīvē ar savu līdzdalību vai iniciatīvu.

Katrs vakars tika noslēgts pozitīvā gaisotnē un smaids rotāja ikviena dalībnieka seju, jo laiks tika pavadīts lietderīgi un ar jauku kompāniju.

Projektu ”Solis uz priekšu" finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.


#AktivoIedzivotajuFonds
#ActiveCitizensFund #EEAgrants #EEAgrantsLatvia

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.