Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Biedrība "Pierīgas partnerība" stiprinājusi NVO sadarbību reģionā

Biedrība

Biedrība “Pierīgas partnerība” ar AIF atbalstu stiprinājusi sevi kā NVO sadarbības platformu, gan attīstot NVO info punkta darbību, gan stiprinot sevi kā biedru organizāciju interešu pārstāvi, kā arī nozīmīgi veicinājusi NVO sadarbību reģionā.

Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) kapacitātes projekta mērķis bija nostiprināt "Pierīgas partnerības" lomu kā nevalstiskā sektora koordinējošam info punktam reģionā, stiprināt biedrus unn to sadarbības principus, kā arī pārnest Islandes partnera pieeju NVO darbībā.

Projekta laikā tika izstrādāts, ieviests un testēts NVO info punkta rīcības plāns, izveidotas tematiskās darba grupas un izvēlēti to vadītāji, organizētas tikšanās un diskusijas par aktualitātēm un vajadzībām katrā NVO jomā, veikta pieredzes apmaiņa ar Islandi, īstenota NVO info punkta aktivizēšana un jaunu biedru piesaiste – izstrādāts video un buklets, kā arī sniegtas lekcijas par NVO dibināšanu un brīvprātīgo darbu. Projekta īstenotāji atzīst, ka interesantākais bijis veidot NVO info punktu, kas pēc būtības ir cilvēku kopa, nevis fiziska vieta. Proti, līdz šim NVO info punkts bija drīzāk publiska datubāze, kurā tika fragmentāri mēģināts pārrunāt ar biedrībām to darbību un attīstību (īpaši Covid laikā), taču tas netika veidots kā cilvēku kodols, kurā savstarpēji pārrunāt mērķus un rīcības.

Tāpat projekta īstenotāji atzīst, ka biedrībām un nodibinājumiem ir ļoti plašs darbības spektrs un mērķauditorija, tādēļ nereti tās "vienā grozā" salikt nevar, tādēļ projekta laikā mērķtiecīgi tika strādāts ar līdzīga profila organizācijām, piemēram, apkaimju biedrībām, izglītības un sporta, kultūras organizācijām. NVO info punkta dalībnieki ļoti augstu novērtēja Islandes partnera vizīti, kas par to darbību sniedza vērtīgu viedokli “no malas”.

Nākotnē plānots NVO info punktu attīstīt sadarbībā ar Olaines un Mārupes pašvaldībām, veidojot īpašus diskusiju un sarunu pasākumus un arī pārrunāt biedrības "Pierīgas partnerība" iespējas uzņemties NVO aktivizēšanas funkciju un lomu teritorijā.

Informāciju sagatavoja: Maija Bebre, biedrības „Pierīgas partnerība” administrācijas vadītāja

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.