Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Biedrības “Burtnieku kultūrvide” restarts

19.10.2022 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Biedrības "Burtnieku kultūrvide" attīstības stratēģija
Biedrības “Burtnieku kultūrvide” restarts

Biedrība “Burtnieku kultūrvide” ir aktīvu domubiedru grupa, kas izveidota ar mērķi apzināt, sakopt, saglabāt un atjaunot ievērojamus Burtnieku pagasta kultūrvides objektus un popularizēt šos objektus sabiedrībā. 2022. gads iesākās ar jauniem darbiem un lieliem mērķiem. Piedaloties Aktīvo iedzīvotāju fonda projektu konkursā “Kapacitātes projekti” ir saņemts finansējums biedrības attīstības stratēģijas izveidei. Tā veicinās pilnīgu biedrības darbības restartu un jaunu, aktīvu vietējo iedzīvotāju iesaisti.

Projekta mērķis ir celt biedrības "Burtnieku kultūrvide" kapacitāti, papildinot biedrības sastāvu, atjaunojot statūtus un paplašinot pamatdarbības virzienus. Projekta realizēšana tika uzsākta pavasarī, kad organizējām pirmās klātienes tikšanās esošajiem, potenciālajiem jaunajiem biedriem un vietējiem iedzīvotājiem. Pēc nomācošā pandēmijas laika, klātienes tikšanās jau bija kā mazie svētki. Kopā ar pieredzes bagātajiem personīgās izaugsmes treneriem un neformālo apmācību vadītājiem Ievu un Henric Johansson iepazinām gan katrs savas, gan kopienas stiprās puses un iespējās. Caur neformāliem uzdevumiem komandās un individuāli, izvērtējām iespējamos biedrības turpmākās darbības virzienus un nonācām pie vienota mērķa – biedrības darbībai ir jābūt vērstai uz to, lai Burtnieki veidotos par pievilcīgu un mierīgu dzīvesvietu visu vecumu cilvēkiem un jaunajām ģimenēm. Ar dažādiem pasākumiem un aktivitātēm ir jāturpina veicināt iedzīvotāju interese par vietējās kopienas tradīcijām un lokālo patriotismu.

Lai papildinātu prasmes, kas noderēs turpmākajā darbā, projekta ietvaros tiešsaistē apguvām digitālā mārketinga zināšanas. Ieguvām noderīgu informāciju par sociālo tīklu nepieciešamību, ietekmi un pārvaldību. Šīs zināšanas palīdzēja izveidot biedrības sociālā tīkla www.facebook.com lapu un logo. Vasarā stiprinājām arī komandas garu un radošo enerģiju, kopā organizējot pasākumus vietējiem iedzīvotajiem, ģimenēm, bērniem. Tīklošanās pasākumā tiešsaistē iepazinām līdzīgas biedrības no dažādām Latvijas vietām, uzklausījām pieredzes stāstus.

Atskatoties uz sešu mēnešu laikā paveikto, varam secināt, ka šis projekts ir palīdzējis izvērtēt biedrības līdzšinējo darbību, izvirzīt mērķus un uzdevumus tās tālākai attīstībai un izaugsmei. Vislielākais prieks ir par aktīvajiem jaunajiem biedriem, kuri ir gatavi iesaistīties un aktīvi darboties. Un tā ir lielākā biedrības un Burtnieku pagasta vērtība – aktīvi iedzīvotāji!
Projektu atbalsta, Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas grantu programa, kas darbojas 15 Eiropas valstīs un tās galvenais mērķis ir palielināt iedzīvotāju līdzdalību un lomu dažādos procesos Latvijā un veicināt biedrību un nodibinājumu pāreju uz nākamo brieduma līmeni.

Marika Daļecka, Projekta "Biedrības "Burtnieku kultūrvide" attīstības stratēģija"vadītāja, Biedrība “Burtnieku kultūrvide”

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.