Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Biedrības “LgSC” publiskā tēla izaicinājumi: Latgolys Studentu centrs -> LgSC -> ?

Biedrības “LgSC” publiskā tēla izaicinājumi: Latgolys Studentu centrs -> LgSC -> ?

Šobrīd biedrība “LgSC” īsteno Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstīto projektu organizācijas kapacitātes celšanai. Viens no iemesliem piedalīties projektu konkursā bija motivācija un vēlme strādāt ar biedrības zīmolu un ar to saistītajiem iekšējiem biedrības izaicinājumiem.

Biedrībai “LgSC”, kas iepriekš bija zināma kā “Latgolys Studentu centrs”, ir senas idejiskās saknes, bet oficiāli kā biedrība piereģistrēta 2005. gadā. No tā laika vairāk vai mazāk aktīvs bijis biedrības darbs izvirzīto mērķu sasniegšanai. 2020. gadā biedrība nomainīja nosaukumu no “Latgolys Studentu centrs” un abreviatūru “LgSC”, kāda biedrības apzīmēšanai sabiedrībā ikdienā arī tika lietota. Kāpēc tas darīts? Savulaik biedrības aktīvisti pārsvarā bija jaunieši un studenti, bet reizē ar biedrību arī viņi pieauga, nenotika tik aktīva paaudžu maiņa un pamainījās arī biedrības darbošanās virzieni, redzējums un intereses. Tas viss noveda pie jautājuma, vai “studentu” vēl joprojām ir “studentu”, jo padarītais un mērķi sen jau bija pārauguši nosacīto “studentu” līmeni.

Vai abreviatūra “LgSC” ir labākais atrastais risinājums? Biedrības šī brīža vadītāja Edīte Husare saka: “Domas par to, vai vēl arvien esam “studentu centrs” bija sen, tāpēc arī oficiāli atteikties no studentu būšanas likās loģisks solis un tāpat visur tikām saukti par “LgSC”. Taču tagad sanāk saskarties ar to sabiedrības daļu, kas nezina biedrības vēsturi, agrāko nosaukumu un abreviatūra raisa jautājumus, kas tad tas ir. Šī izaicinājuma risināšanu tad arī redzējām kā vienu no soļiem biedrības kapacitātes stiprināšanā – saprast un atrast biedrības publisko tēlu, kas vairāk neraisītu jautājumus ne savā vidū, ne apkārt. Pamatā jau darbi un gribēšana darīt no nosaukuma maiņas nemainās, bet mūsdienās stiprs zīmols ir arī daļa no ikdienas publicitātes un veida, kā sabiedrībai skaidri parādīt, kas tad biedrība ir un ko tā dara.”

Jau kādu laiku biedrība kā individuālās sarunās, tā arī grupu diskusijās, strādājot kopā ar vienu no Latvijas labākajiem reklāmas speciālistiem Raimondu Plataci, īsteno zīmola atjaunošanas darbus. Raimonds Platacis šim darbam tika uzrunāts tāpēc, ka pēdējā laikā viņu interešu vidū īpaši ir Latgale un latgaliskais, kas reizē arī ietaupa laiku, skaidrojot reģiona, sevišķi valodas, īpatnības, kas nenoliedzami ir svarīga tieši “LgSC” darbībā. Tuvākajā laikā biedrība lūgs arī sabiedrības iesaisti un redzējumu par biedrības uztveri, kas palīdzēs jaunā zīmola noslēguma posma darbos.

Kopā ar biedrības zīmolu mainīsies arī organizācijas vizuālā identitāte, saņemot mūsdienīgu veidolu un veicinot biedrības atpazīstamību un skaidrāku vizuālo valodu, tāpat tiks izstrādātas vizuālās mārketinga un komunikācijas materiālu sagataves, kas ietaupīs laiku un resursus biedrības komunikācijas plāna īstenošanā nākotnē.

No 2021. gada 1. maija līdz 2022. gada 30. aprīļa biedrība “LgSC” īsteno projektu “Biedrības “LgSC” kapacitātes stiprināšana pilsoniskās sabiedrības un iedzīvotāju līdzdalības veicināšanai un to interešu pārstāvībai Latgales reģionā”. Projekts saņēmis atbalstu Aktīvo iedzīvotāju fonda kapacitātes projektu konkursā. Projekta finansētājs ir Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Saņemtais atbalsts 19 994,87 EUR. Vairāk par projektu var uzzināt te: https://lgsc.lv/aktivus-idzeivuotuoju-fonds/ .

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.