Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Pierīgas partnerība Islandē gūst jaunas idejas iedzīvotāju līdzdalības sekmēšanai

08.01.2024 | Divpusējā un reģionālā sadarbība
Projekts: Kopā stiprāki un zinošāki
Pierīgas partnerība Islandē gūst jaunas idejas iedzīvotāju līdzdalības sekmēšanai

Biedrības "Pierīgas Partnerība" aktīvākie dalībnieki ar Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) atbalstu 2023. gada nogalē piedalījās pieredzes apmaiņas un tīklošanās vizītē Islandē, lai gūtu jaunas idejas par iedzīvotāju līdzdalību, nevalstisko organizāciju aktivitātēm un iespējām. Tikšanās laikā iepazīti jauni partneri, izstrādātas jaunas projektu idejas, kā arī kopīgi īstenota labdarības izsole. Visi iegūtie līdzekļi nodoti  Islandes organizācijai "Specialistarnir" atbalstam, kas strādā ar cilvēkiem ar autiskā spektra traucējumiem.

“Lai gan ekonomiski Islande ir attīstītāka, ir daudz saskarsmes punktu jeb pieejas, ko no Islandes varam pārņemt savā darbā, jo īpaši, pilsoniskās līdzdalības un iedzīvotāju iesaistes jomā” – par pieredzes apmaiņas ideju dalās projekta īstenotāji.

Vizītes dalībnieki atzīst, ka pieredzes apmaiņa ne tikai ļāva izvērtēt esošos procesus un kārtību savās mājās, bet arī smelties idejas nelieliem, bet svarīgiem aspektiem nevalstisko organizāciju darbībai un attīstībai. Piemēram, kādā nelielā pašvaldībā katru piektdienu tiek organizētas pašu darbinieku sagatavotas brokastis, kurās neformālā vidē, iekļaujot visus darbiniekus, tiek pārrunāti veicamie un izdarītie darbi, tā iestādē veicinot atvērtu un iekļaujošu vidi. Savukārt, jauniešu centros, atšķirībā no Latvijas, jaunieši var uzturēties līdz vēlam vakaram un, ja nepieciešams, saņemt atbalstu mājasdarbu izpildīšanā. Līdzīgi kā Latvijā, arī Islandē senioru aktivizēšanai nereti tiek izmantota hobiju pieeja jeb tematiski klubi, kas apvieno cilvēkus ar līdzīgām interesēm, savukārt riska grupu jauniešu iesaistei efektīvi tiek izmantota piedzīvojumu izglītība.

Sadarbojoties visām iesaistītajām pusēm, Islandē tika organizēta Mārupes un Olaines mājražotāju produktu labdarības izsole. Iegūtie līdzekļi 75 000 ISK (jeb aptuveni 500 EUR) apmērā tika ziedoti sociālajai organizācijai "Specialistarnir", kas strādā ar cilvēkiem ar autiskā spektra traucējumiem. Novērots, ka islandieši par mājražotāju produkciju ir gatavi maksāt vairāk, jo novērtē roku darbu, kvalitāti, sociālo mērķi un savu atbildību par līdzcilvēkiem. Projekta īstenotāji ir gandarīti, ka izsolei bijusi vēl kāda pievienotā vērtība – proti, šī sociālā organizācija un tās darbība tika aktualizēta arī pašu islandiešu vidū.

“Islandi var dēvēt par demokrātijas un cilvēktiesību šūpuli. Un arī šajā vizītē varēja just izteiktu sabiedrisko apziņu un savstarpējo cieņu, ievērojot katra cilvēka tiesības uz labāku dzīvi – piemēram, darba vidē satiekoties pie viena galda vai ceļot īpašas ēkas cilvēku ar īpašām vajadzībām atbalstam” – par vizītē novēroto dalās Pierīgas partnerības pārstāvji.

Vizītes laikā tika apmeklētas ļoti dažādas organizācijas - gan senioru organizācijas un jauniešu centri, gan organizācijas, kas strādā ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un dāmu klubiņš. Personīgās tikšanās palīdzējušas gan labāk iepazīties, gan labāk izprast Islandes organizāciju pieeju un darbību. Iegūtie kontakti palīdzēs NVO info punktam un biedrorganizācijām atrast sadarbības partnerus no Islandes jaunu starptautisko projektu izstrādei un nebijušu ideju īstenošanā. Tā, piemēram, biedrība “Pierīgas partnerība” un  “Landsbyggðin lifi”, kas jau veiksmīgi sadarbojušās vairākos AIF projektos, vizītes laikā atradušas vēl vienu abām pusēm nozīmīgu saskarsmes jomu – pieaugušo neformālā izglītība un senioru iesaiste.

Biedrības pārstāvji ir gandarīti, ka 2023. gada nogalē izdevies saņemt Norplus atbalstu vēl vienai sagatavošanas vizītei Islandē, kurā plānots izstrādāt konkrētus projektus šajās jomās, turpinot AIF projektā veiksmīgi uzsākto sadarbību.

 

Foto: biedrība "Pierīgas Partnerība"

 

 

 

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.