Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Biedrības "RASA" senioru apmācībās iesaistās brīvprātīgie jaunieši

Biedrības

Rīgas aktīvo senioru alianse nesen organizēja apmācības, kurās brīvprātīgie jaunieši palīdzēja senioriem orientēties digitālajā vidē, mācoties izmantot interneta līdzdalības platformas.

Apmācības sakņojas pārliecībā, ka mūsdienu pasaulē demokrātija ir viens no būtiskākajiem attīstības un sociālās labklājības stūrakmeņiem; arī katra seniora pienākums ir aktīvi paust un pārstāvēt savas un apkārtējo intereses.

Pirmajā pasākumā, kas norisinājās 2. jūnijā biedrībā “RASA”, jaunieši kopā ar senioriem apsprieda dažādus demokrātijas jēdzienus, piemēram, balsošanu, vārda un pulcēšanās brīvību un iniciatīvu virzības procesus. Ar jauniešu palīdzību seniori mācījās patstāvīgi orientēties digitālajā vidē - meklējot svarīgāko informāciju par vēlēšanām un atbalstot sev svarīgas iniciatīvas.

Otrais pasākums notika 6. jūnijā, un tajā dalībnieki tika apmācīti kļūt par aktīviem vides līdzveidotājiem savā apkaimē. Šajā pasākumā biedrībā viesojās Rīgas centra apkaimes koordinators Villiams Vrobļevskis, lai iepazīstinātu seniorus un jauniešus ar apkaimes veidojošajiem procesiem un informatīvo mājaslapu “apkaimes.lv.”

Jaunieši arī iepazīstināja seniorus ar dažādiem pilsoniskās aktivitātes rīkiem - iniciatīvu platformu “manabalss.lv”, satiksmes un vides drošības uzlabojumu platformu “uzlabo.lv”, kā arī ar tradicionālajiem iniciatīvu un viedokļa paušanas rīkiem: “latvija.lv” un “eriga.lv” Pasākuma praktiskajā daļā seniori ar jauniešu palīdzību iesniedza piecas iniciatīvas vietnē “uzlabo.lv” ar mērķi risināt konkrētas problēmas, piedāvājot savus risinājumus. 

Gūstot praktisku pieredzi, gan jaunieši, gan seniori šajos pasākumos izjuta sava vārda spēku, savas tiesības, pienākumus un to nozīmi aktīva pilsoņa dzīvē.Avots: Rīgas aktīvo senioru alianse  

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.