Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Fonds “Viegli” stiprinājis neatkarību no projektu finansējuma

07.06.2023 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" kapacitātes stiprināšana
Fonds “Viegli” stiprinājis neatkarību no projektu finansējuma

Lai palielinātu ar projektiem nesaistīto ieņēmumu apjomu, Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) kapacitātes projekta ietvaros īstenojis aktivitāšu ciklu saimnieciskās darbības paplašināšanai un pilnveidošanai. Projekta ietvaros īstenota ziedojumu piesaistes kampaņa, atvērts interneta veikals, izstrādāta kultūrizglītības nodarbība viduskkolēniem, kā arī īstenotas mācības organizācijas projektu vadītājiem un izstrādāta organizācijas ilgtermiņa darbības stratēģija.

2021. gada jūlijā fonda “Viegli” mājaslapā tika atklāts internetveikals, kurā ikvienam ir iespēja iegādāties fonda izdotās grāmatas, mūzikas ierakstus un citus suvenīrus – turklāt daudz ērtāk un vienkāršāk kā līdz šim. Projekta īstenotāji atzīst, ka interneta veikala izveide ir nozīmīgi atvieglojusi fonda darbinieku ikdienu, jo ir optimizēta pasūtījumu pieņemšanas sistēma, kā arī notiek automātiska rēķinu sagatavošana un piegādes datu apstrāde. Interneta veikala izveide ir ilgtermiņa ieguldījums, kas atstās pozitīvu ietekmi uz fonda darbību vēl ilgi pēc projekta beigām.

2022. gada nogalē izstrādāta nodarbība vidusskolēniem “Kā darbojas kultūra?”, kas iekļauta “Latvijas skola somas” programmā. Šīs nodarbības ietvaros vidusskolēniem būs iespēja iepazīties ar kultūras iestādēm un to darbības specifiku, Latvijas kultūrpolitikas procesiem, kā arī veicināt izpratni par pilsonisko līdzdalību kultūras nozarē.

Tāpat projektā īstenota ziedojumu kampaņa organizācijas mērķu sasniegšanai. 2022. gada rudenī fonds “Viegli” ielūdza baudīt zelta rudeni Vilhelma Purvīša mājas-muzeja teritorijā, Taurupes pagasta “Vecjaužos”. Lai sabiedrība varētu iesaistīties un atbalstīt Vilhelma Purvīša muzeja tapšanu un stiprinātu Imanta Ziedoņa fonda Viegli kapacitāti, tika izveidots ziedojuma tālrunis un 2022. gada rudenī fonds “Viegli” aicināja sabiedrību iesaistīties un ziedot Vilhelma Purvīša dzimtas ābeļdārza atjaunošanai. Ar savākto ziedojumu palīdzību Vilhelma Purvīša dzimto māju teritorijā iestādītas 70 ābeles. Ziedojumu vākšana turpinās, lai nākotnē būtu iespēja ābeļdārzu papildināt. Fonda “Viegli” komanda ir pateicīga visiem, kuri palīdzējuši gan ar ziedojumiem, gan ar brīvprātīgo darbu ābeļdārza labiekārtošanā.

Lai stiprinātu organizācijas cilvēkresursu kapacitāti, projekta realizētas vairākas mācības konsultāciju un treniņa uzņēmuma “Franklin Covey Latvija” treneru vadībā. Darba sesiju laikā fonda “Viegli” komanda pilnveidoja zināšanas par projektu vadības un līderības pamatprincipiem – projektu sagatavošanu, plānošanu, risku analīzi, komunikāciju, projekta realizāciju un citiem projektu vadības un līderības aspektiem. Savukārt, 2022. gada 4. maijā topošajā Vilhelma Purvīša muzejā, atzīmējot Imanta Ziedoņa 89. dzimšanas dienu un Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, tika apstiprināta un izsludināta Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” stratēģija 2022.–2033. gadam “Imantam Ziedonim 100”, ko vairākās radošās sesijās izstrādāja fonda dibinātāji, dalībnieki un atbalstītāji.

“Neskatoties uz pandēmijas un kara fonu, priecājos par veiksmīgu projekta noslēgumu. AIF projekta rezultātā esam raduši idejas un atraduši iespējas, lai turpinātu samazināt organizācijas atkarību no projektu finansējumiem un audzēt organizācijas kopējās spējas īstenot tās mērķus, sekmējot pilsoniskas sabiedrības attīstību Latvijā kopumā” – par projekta rezultātiem gandarīta ir tā vadītāja Ance Caune.

 

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.