Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Islandes un Latvijas organizācijas dalās ar pieredzi par sabiedrības aktivizēšanu reģionos

Islandes un Latvijas organizācijas dalās ar pieredzi par sabiedrības aktivizēšanu reģionos

No 15. līdz 20. septembrim biedrībā "Pierīgas partnerība" izzinošā un pieredzes bagātā vizītē ciemojās sadarbības partnerorganizācija no Islandes “Landsbyggðin lifi”, kas ikdienā veicina cilvēku iesaisti un nevalstisko organizāciju attīstību Islandes lauku teritorijā. Šī pieredzes apmaiņa notika AIF atbalstītā projekta “Biedrības "Pierīgas partnerība" kapacitātes stiprināšana efektīvai līdzdalībai” ietvaros. 

Vizītes pamatmērķis bija klātienē sniegt ieskatu par “Pierīgas partnerības” teritoriju, biedrorganizācijām, kas ļautu labāk izprast Latvijas partnera darbu un palīdzētu diskusijā par to, kā atbalstīt NVO attīstību reģionā, veicinātu līdzdalību un iedzīvotāju aktivitāti. Lai partneri varētu labāk izprast un novērtēt Pierīgas reģionā esošo nevalstisko sektoru, vizītes ietvaros Islandes organizācijas pārstāvji tika iepazīstināti ar biedrības darbības teritoriju, aktīvajām biedrorganizācijām, kopienām, NVO info punkta darbību un sniegtajām atbalsta iespējām. 

Vizītes pirmajā dienā Islandes pārstāvji tika iepazīstināti ar vietējo kopienu darbību, apmeklēja Annas koku skolas biedrību un uzņēmumu “Labie koki konstruē”, kur par savu darbību un vīziju pastāstīja saimnieks Edgars Neilands. Partneru uzmanību piesaistīja ideja, kā radoši otro reizi pielietot materiālus, veidojot mūsdienīgu, modernu un skaistu dizainu, kā arī mācot citus un iesaistot darbiniekus kā kopienu. 

Vizītes otrajā dienā viesi iepazina brīvprātīgā projekta konceptu, ko augustā savā teritorijā īstenojusi arī biedrība “Pierīgas partnerība” - Mājas kafejnīcu dienas. Tāpat viesi uzzināja par Jaunolaines kopienas un biedrības “Jaunolaines attīstībai” organizētajiem kopienas svētkiem “Zem ābeles”, kas nodrošina iedzīvotāju iesaisti, līdzdalību un jauniešu brīvprātīgo darbu.

Trešajā dienā partneri tikās ar Olaines novada aktīvajām organizācijām – biedroganizāciju “Citāds Es”, koprades telpu “Dzīvoklis” un Olaines novada jauniešu centru “Popkorns”. Šīs dienas kulminācijā organizējām semināru “BRĪVprātīgais = spēks”, kur Islandes partneri satikās ar mūsu teritorijas organizāciju, kopienu un interešu grupu pārstāvjiem. Seminārā tika sniegta informācija par Pierīgas partnerības NVO Info punkta darbību, pārrunāta Islandes un Latvijas pieredze NVO sektorā un brīvprātīgā darba organizēšanā, kas ir spēcīgs resurss nevalstiskā sektora un sabiedrības attīstībai kopumā. Noslēdzošajā dienā partnerus iepazīstinājām ar Zemgales NVO centra un senioru biedrības “Liepas” aktivitātēm, kā arī ar biedrības “Rīgas apkaimju alianses” pieredzi un darbības principiem, kas palīdzēja veicināt izpratni par dažādu valstu nevalstiskajiem sektoriem.

Vizītes noslēgumā Islandes pārstāves atzina, ka “Pierīgas Partnerība” ir veiksmīgs spēlētājs nevalstiskajā sektorā, jo biedrības darbs kalpo kā iedvesma un vienlaikus ir atbalsts citām apkārtējām organizācijā. Tāpat Islandes partneri izteica savu prieku par pieredzi, ko ir ieguvuši pie mums un varēs paņemt līdzi uz savu valsti. Abi partneri atzina, ka šāda pieredzes apmaiņa ir būtiska, jo veicina sadarbību un savstarpējo sapratni starp organizācijām no dažādām valstīm, kā arī dod iespēju iegūt jaunas idejas un zināšanas, kas varētu noderēt abu partneru turpmākajā darbā.

Turpinot veiksmīgi aizsākto sadarbību, novembra beigās AIF divpusējas sadarbības iniciatīva “Together - stronger and smarter” ietvaros biedrības “Pierīgas Partnerība” pārstāvji dosies atbildes braucienā uz Islandi.

"Icelandic Rural Community Association" (IRCA) ir "lietussarga" organizācija, kas darbojas un aizstāv savu biedrorganizāciju intereses, darbojas kā eksperti interešu aizstāvībā vietējā un starptautiskā līmenī, piemēram, aktīvi darbojas Eiropas Lauku parlamentā (European Rural Parlament).  IRCA apkopo vajadzības, organizējot darba grupas, un organizācijai ir iepriekšēja pieredze, kā attīstīt un ietekmēt pilsonisko aktīvo iedzīvotāju kopienu veidošanos un stiprināšanu reģionos kā komunikācijas centram, veicinot savas kā "jumta jeb lietussarga" organizācijas lomu.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.