Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Izglītības attīstības centrs konferencē aktualizēs cilvēktiesību izglītības un iecietības jautājumus skolu vidē

21.02.2024 | Cilvēktiesības
Projekts: Iecietības kultūras stiprināšana skolu vidē
Izglītības attīstības centrs konferencē aktualizēs cilvēktiesību izglītības un iecietības jautājumus skolu vidē

22.februārī biedrība “Izglītības attīstības centrs” (IAC) organizē konferenci “Cilvēktiesību izglītība: skats no skolas perspektīvas”, tās mērķis ir aktualizēt cilvēktiesību un iecietības jautājumus izglītībā, dalīties projekta “Iecietības stiprināšana skolu vidē” pieredzē un plānot ilgtspējas virzienus.
Konference “Cilvēktiesību izglītība: skats no skolas perspektīvas” ir projekta "Iecietības kultūras stiprināšana skolu vidē" publicitātes pasākums, kurā aicināti piedalīties cilvēktiesību un izglītības jomas eksperti, LR Izglītības un zinātnes ministrijas, pašvaldību un nevalstisko organizāciju darbinieki.

Konferencē eksperta viedokli par tiesiskas valsts  un taisnīguma jautājumiem  sabiedrībā un izglītībā sniegs LU Juridiskās fakultātes profesore  Sanita Osipova, skolu pieredzi un jauniešu izpētes rezultātus par jauniešu attieksmi pret iecietību un diskrimināciju analizēs IAC ekspertes Ingūna Irbīte un Daina Zelmene, cilvēktiesību tēmas iekļaušanas iespējas ikdienas darbā un jauniešu aktivitātes lēmumu pieņemšanā skolā tiks noskaidrotas kopā ar projektā iesaistīto skolu pārstāvjiem. Paneļdiskusiju par cilvēktiesību izglītību un praksi skolās vadīs cilvēktiesību eksperte Sigita Zankovska – Odiņa. 

Projekta “Iecietības kultūras stiprināšana skolu vidē” ietvaros  desmit Latvijas skolu  pedagogiem un jauniešiem bija iespēja padziļināt izpratni par cilvēktiesībām un iecietības kultūru, iedzīvināt šos  jautājumu ikdienas saskarsmē, organizēt  un iesaistīties izglītojošās un radošās iniciatīvās, tādējādi stiprinot pārliecību par ikviena cilvēka iespējām un atbildību drošas, atvērtas un labvēlīgas vides veidošanā klasē, skolā un sabiedrībā kopumā. Iesaistoties projektā, skolas ieguva mācību materiālus sociālās un pilsoniskās jomas satura īstenošanai, mācīšanās pieredzi jomas ekspertu vadībā, iespēju darboties kopā ar pedagogiem un skolēniem no citiem reģioniem. Desmit skolu komandas pārstāvēja trīs pedagogi un trīs vecāko klašu jaunieši.

Avots: http://www.iac.edu.lv 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.