Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Baltic Human Rights Society aicina uz diskusiju par cilvēktiesību un klimata dialogu

25.05.2024 | Cilvēktiesības
Projekts: Cilvēktiesības visiem
Baltic Human Rights Society aicina uz diskusiju par cilvēktiesību un klimata dialogu

28. maijā no plkst. 14.00 - 16.00 Rīgas Juridiskajā augstskolā notiks diskusija par cilvēktiesībām un klimata pārmaiņām. Pasākumu organizē Baltic Human Rights Society sadarbībā ar Rīgas Juridisko augstskolu un cilvēktiesību pašpalīdzības platformu Cilvēktiesību Gids.

Eiropas Cilvēktiesību tiesa 2024. gada aprīlī ir pieņēmusi spriedumus trīs ar klimatu saistītās lietās. Paralēli klimata un cilvēktiesību tiesvedības aktīvi norisinās nacionālā līmenī dažādās valstīs. Tādēļ vēlamies rosināt diskusiju par to, kāda ir šī klimata un cilvēktiesību mijiedarbība, kā lietas par klimatu tiek virzītas gan nacionālā, gan Eiropas līmenī un kāda ir Latvijas, kas stereotipiski tiek saukta par “zaļu” valsti, situācija un kapacitāte klimata un cilvēktiesību jomā? Vai arī Latvijā drīzumā tiks iztiesātas klimata un cilvēktiesību lietas?

Reģistrācija: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScj46bSZKx02_OELdqzD1ltqBh5mFmUHZ95NLqDID0Gc19wAA/viewform

Pasākumu ar ievadrunu atklās Client Earth cilvēktiesību eksperte Ilze Tralmaka, kam sekos diskusija ar jomas vadošajiem ekspertiem. Moderators – COBALT vadošais partneris, advokāts Lauris Liepa.

Savā ekspertīzē dalīsies:

  • Ilze Prūse, Klimata un enerģētikas ministrija, Stratēģiskās koordinācijas departamenta direktore
  • Jānis Brizga, Zaļā brīvība, vadītājs, vides zinātnieks
  • Ilze Tralmaka, Client Earth, tiesību un politikas padomniece, cilvēktiesību juriste
  • Madara Meļņika, Satversmes tiesa, tiesneša palīdze, cilvēktiesību juriste

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.