Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Kapacitātes stiprināšana Vidusdaugavas NVO centrs: mēs esam mainījušies!

27.01.2023 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Vidusdaugavas NVO centra darbības stiprināšana
Kapacitātes stiprināšana Vidusdaugavas NVO centrs: mēs esam mainījušies!

Biedrība "Vidusdaugavas NVO centrs" (VDNVOC) gada periodā no 2021.gada maija sadarbībā ar Islandes partneri – nevalstisko organizāciju “Landsbyggðin lifi” (angl. “Long live the countryside”), kas bāzēta Islandes pilsētā Reikjavikā, realizēja projektu "Vidusdaugavas NVO centra darbības stiprināšana”, ko finansēja Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds".

Projekta laikā tika realizētas četras aktivitātes, kuru rezultātā dažādos veidos augusi biedrības kapacitāte. Visas plānotās aktivitātes sasniegušas teicamus rezultātus.

Uzlabojot biedrības darbības plānošanu, veikta ilgtermiņa stratēģijas izstrādāšana laika periodam līdz 2024.gadam, t.sk.ietverot rīcību krīzes situācijās. Pirms plānot nākotni, biedrības valdei un aktīvākajiem dalībniekiem nācās “ieskatīties sev acīs” – veikt līdzšinējās darbības izvērtēšanu, plusu un mīnusu definēšanu. Ilgtermiņa darbības stratēģija gatavota kā dzīvs dokuments, kuram vismaz reizi gadā (vai pēc nepieciešamības) jāveic tā pārskatīšana, lai arī turpmāk periodiski izvērtētu darbības efektivitāti. Saistībā ar stratēģiju, detalizētāk izstrādāti divi dokumenti: rīcības plāns komunikācijas ar plašāku sabiedrību uzlabošanai, ko biedrība jau sākusi realizēt, un, pārskatot biedrības sniegtos pakalpojumus, izstrādāta mārketinga attīstības stratēģija – kā plānot, veidot un attīstīt sabiedrības vajadzībām atbilstošus  jaunus pakalpojumus.

Par biedrības darbības ilgtermiņa plānošanu apmācīti 19 dalībnieki. Uzlabotas VDNVOC un tās 10 biedrorganizāciju līderu/dalībnieku kapacitātes, apgūstot zināšanas par NVO kvalitatīvām vadības metodēm, to nozīmīgumu un pielietošanas paņēmieniem. Četri pasākuma dalībnieki saņēmuši padziļinātas konsultācijas pēc apmācībām.

Uzlaboti biedrības publicitātes materiāli – nomainītas publiskajā telpā redzamās norādes par biedrības atrašanās vietu, veikta vizītkaršu nomaiņa, izveidoti jauni prezentācijas materiāli un uzlaboti esošie. Mobilajās ierīcēs pieejams jauns risinājums ziedojumu piesaistei, kas izstrādāts, konsultējoties par digitālo mārketingu un ieviešanas iespējām pie mājaslapas izstrādātājiem un citur.

Projekta realizēšanas laikā veiktas divas partneru klātienes vizītes Latvijā un Islandē, labāk iepazīstot nevaldības organizāciju darbību abās valstīs, apgūstot Islandes partnera pieredzi kopienu darba veidošanā Islandes reģionos, lai pārņemtu to arī biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” darbā.

Projekta kopējais finansējums izlietots racionāli un mērķēti, atbilstoši plānotajam un sasniedzot iepriekš noteiktos mērķus. “Esam kļuvuši atvērtāki un gudrāki, patiesāk atzīstam pieļautās kļūdas un labāk atpazīstam potenciālos riskus un trūkumus, cienām savus panākumus un protam labāk par tiem pastāstīt citiem,” vērtē projekta uzsākšanas perioda vadītāja Agita Pleiko. “Gads pēc projekta būs svarīgs, lai spētu apliecināt – esam mazāk atkarīgi no projektu finansējuma un spējam nodrošināt savas biedrības darbības nepārtrauktību.”

Projekta kopējais finansējums ir 19 999.58 EUR, ko 100% apmērā finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds".

Projektu "Vidusdaugavas NVO centra darbības stiprināšana" finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds"

Informāciju sagatavoja: Biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs”

Vairāk informācijas: Biedrības projekta vadītāja, Agita Pleiko, tālr. 29449622

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.