Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Latvijā turpinās parakstu vākšana Eiropas pilsoņu iniciatīvai par beznosacījuma pamatienākumiem

Latvijā turpinās parakstu vākšana Eiropas pilsoņu iniciatīvai par beznosacījuma pamatienākumiem

Kopš 2020. gada 25. septembra Eiropas Savienībā notiek parakstu vākšana Eiropas pilsoņu iniciatīvai „Sākt beznosacījuma pamatienākumu visā ES”. Lai informētu Latvijas iedzīvotājus par šo iniciatīvu un savāktu Latvijā nepieciešamo parakstu skaitu, biedrība “Vecdaugavieši” Aktīvo iedzīvotāju fonda rīcības projekta ietvaros ir iesaistījusies šīs iniciatīvas koordinēšanā Latvijā, nodrošinot informācijas sagatavošanu, aktualizēšanu un  izplatīšanu.

Eiropas Savienības pilsoņu iniciatīvas „Sākt beznosacījuma pamatienākumu visā ES” mērķis ir panākt, ka visā Eiropas Savienībā saskaņā ar tās ekonomikas politiku tiek ieviesti beznosacījuma pamatienākumi, kas nodrošina ikvienas personas materiālo eksistenci un iespēju piedalīties sabiedrības dzīvē. Lai iesniegtu šo iniciatīvu Eiropas Komisijā, līdz 2022. gada 25. martam jāsavāc 1 miljons Eiropas Savienības pilsoņu parakstu, tāpēc šobrīd visā Eiropā notiek aktīvs sabiedrības informēšanas darbs. Līdz 2021. gada 31. augustam par šo iniciatīvu visā ES kopumā parakstījušies jau 143901 ES pilsoņi, tai skaitā 3338 Latvijas pilsoņi. Iniciatīvu par beznosacījuma pamatienākumu ievie­šanu visā Eiropas Savienībā var parakstīt mājaslapā https://lv.eci-ubi.eu/.

Eiropas pilsoņu iniciatīva ir veids, kā pilsoņi var palīdzēt veidot Eiropas Savienību, aicinot Eiropas Komisiju ierosināt jaunus tiesību aktus, proti, savācot miljonu parakstu no vismaz ceturtās daļas ES dalībvalstīm, iedzīvotāji var likt Eiropas Komisijai apsvērt iespēju sagatavot kādu noteiktu jomu reglamentējošu tiesību aktu. Biedrības “Vecdaugavieši” valdes priekšsēdētāja Aija Lasmane gan atzīst, ka "ES pilsoņi joprojām nezina savas kolektīvās tiesības ietekmēt Eiropas Savienības politiku, ierosinot pilsoņu iniciatīvas. To apliecina arī nesen veiktā YouGov aptauja, kurā secināts, ka tikai 2,4% no aptaujātajiem ir izpratne par Eiropas pilsoņu iniciatīvu kā likumu ierosināšanas instrumentu Eiropas Savienībā.”

Plašāka informācija par iniciatīvu atrodama projekta Facebook vietnē: https://www.facebook.com/beznosacijuma.pamatienakumi, savukārt Eiropas Savienības pilsoņu iniciatīvas iesniegšanas procedūra aprakstīta te: https://www.europarl.europa.eu/at-your-service/lv/be-heard/citizen-s-initiative.

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.