Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Latvijas Reto slimību alianse aicina pieteikties izaicinājumu spēlei “Pacientu tiesības un pienākumi”

11.08.2023 | Cilvēktiesības
Projekts: Veselība - mūsu cilvēktiesības
Latvijas Reto slimību alianse aicina pieteikties izaicinājumu spēlei  “Pacientu tiesības un pienākumi”

Latvijas Reto slimību alianse aicina uz bezmaksas apmācībām par pacientu tiesībām un pienākumiem gluži neierastā veidā – piedaloties izaicinājumu spēlē “Pacientu tiesības un pienākumi”.

Balstoties uz dzīves gadījumu izspēli, tiesību pārkāpumu izvērtēšanas treniņu un rīcības algoritmu pacienta tiesību pārkāpuma gadījumā, spēles laikā var gūt priekšstatu, kā rīkoties iespējama tiesību pārkāpuma gadījumā. Nodarbības laikā tiek aplūkotas situācijas ģimenes ārsta praksē, slimnīcā un pie ārsta speciālista, tiek izskatītas iespējas risināt jautājumus ārstniecības iestādē, Veselības inspekcijā, iesniegt iesniegumu Ārstniecības riska fondā un vajadzības gadījumā – vērsties tiesā par kaitējuma atlīdzināšanu.

LRSA ir jau novadījusi vairākas izaicinājumu spēles – Cēsīs Sarunu festivālā “Lampa” jūnijā, Salacgrīvas iedzīvotājiem un Rīgā, NVO namā, Pulmonālās hipertensijas biedrības pasākumā.

Izaicinājumu spēli vada zvērināts advokāts Juris Beikmanis, LRSA projekta ekspertes Marta Augucēviča, Ieva Plūme un Sanita Siņica. Spēles ilgums – viena stunda. Spēle un mācību materiāls – bezmaksas. Apmācības rīkojam visos Latvijas reģionos, sākot no 10 dalībniekiem. Dalībnieku skaits - neierobežots. Pieteikt izaicinājumu spēli “Pacientu tiesības un pienākumi” jūsu organizācijā vai iestādē var, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Izaicinājumu spēle un tās mācību materiāls “Pacientu tiesības un pienākumi” ir izveidots ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas atbalstu kā EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” iniciatīva. Par pasākumu saturu ir atbildīga Latvijas Reto slimību alianse.

 

Informācija: www.retasslimibas.lv

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.