Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

“LgSC” turpina darbu pie biedru un biedrības izaugsmes un kopības sajūtas veidošanas

“LgSC” turpina darbu pie biedru un biedrības izaugsmes un kopības sajūtas veidošanas

Biedrība “LgSC” ar Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) atbalstu turpina strādāt pie organizācijas kapacitātes stiprināšanas. Janvāra vidū notika jau ceturtā “LgSC” biedru satikšanās, lai veicinātu biedru un biedrības izaugsmi un kopības sajūtas veidošanos.

Janvāra vidū biedrības “LgSC” aktīvisti satikās jau ceturtajā biedru un biedrības izaugsmes un kopības stiprināšanas programmas reizē, lai šoreiz kopā vairāk domātu un strādātu pie biedrības stratēģijas īstenošanas aktivitātēm. Ņemot vērā iepriekšējās satikšanās radošās idejas, “LgSC” biedri strādāja pie četru virzienu, kuri šobrīd iezīmējas kā biedrības attīstības potenciālie ceļi un tādi varētu būt tuvāko piecu gadu plānā, idejām. Tie ir:

  • “LTG kvartāls” – māja, komplekss, viss kvartāls, kurā darbojas biedrība un citas organizācijas, uzņēmumi, kuri savā starpā sadarbojas, papildina viens otru, vieta, kur dzimst idejas – tāda kā latgaliskā sala arī sajušanai uz vietas. Tas pildītu divas funkcijas: ideju un darbu dzimšanas vieta un vieta, uz kuru atnākt un sajust latgalisko garu.
  • “Visi prot rakstīt latgaliski” – kā koncepts par valodas popularizēšanu, praktisko mācīšanu. Semināri, kursi, mācību materiāli un visas citas formas un aktivitātes, kas palīdz izglītot sabiedrību un popularizēt valodu.
  • “Visi lasa un grib lasīt latgaliski” – kā koncepts par latgaliskā pielietošanu un prasmēm: grāmatu izdošana, mediju darbs (portāls lakuga.lv) un citas aktivitātes, kas vērstas uz valodas praktisku ikdienas lietošanu (kā uztvērējiem).
  • “Kustība/radīšana/iesaiste latgaliski” – kā koncepts citām aktivitātēm, ierosmēm, darbiem, sabiedrības iesaistei par un ap latgalisko. Pasākumi, citu nozaru aktivitātes, praktiskās un ikdienā lietojamās lietas, pilsoniskā aktivitāte stratēģisko virzienu attīstībai.

“LgSC” apmācību programmu vada izaugsmes platformas MeYou.One treneri Ieva un Henriks (Henric) Johansoni (Johansson). Šajā reizē treneri kopā ar satikšanās dalībniekiem darbojās pie praktiskiem un konkrētiem soļiem nosaukto virzienu attīstīšanai, bet pirms tam katrs varēja izmēģināt vingrinājumus kādu darbu veikšanas motivācijas celšanā. Ieva un Henriks atgādināja, ka pamata lieta, lai kaut ko darītu un arī sasniegtu rezultātu, ir izvēle gribēt to padarīt.

Apmācību programmas satikšanās notikušas jau pērnā gada maijā, oktobrī un decembrī, kad strādāts gan ar komandas sajūtas stiprināšanu, motivācijas treniņiem, vērtību izpratni, bet pēdējā, kas būs jau piektā, satikšanās reize paredzēta martā. Tāpat pagājušā gada jūlijā biedrības biedri izmantoja iespēju piedalīties pirmajās individuālajās koučinga sesijās, otrā koučinga sesiju reize būs šī gada pavasarī. “LgSC” biedru un biedrības izaugsmes un mentoringa programmā iesaistīties tika aicināti “LgSC” biedri, aktivitāšu dalībnieki un potenciālie interesenti.

No 2021. gada 1. maija līdz 2022. gada 30. aprīļa biedrība “LgSC” īsteno projektu “Biedrības “LgSC” kapacitātes stiprināšana pilsoniskās sabiedrības un iedzīvotāju līdzdalības veicināšanai un to interešu pārstāvībai Latgales reģionā”. Projekts saņēmis atbalstu Aktīvo iedzīvotāju fonda kapacitātes projektu konkursā. Projekta finansētājs ir Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Saņemtais atbalsts 19 994,87 EUR. Vairāk par projektu var uzzināt te: https://lgsc.lv/aktivus-idzeivuotuoju-fonds/ .

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.