Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

LSK Latgales komitejas projekts sniedz iespēju paaugstināt organizācijas darbības efektivitāti

21.06.2023 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: LSK Latgales komitejas kapacitātes celšana
LSK Latgales komitejas projekts sniedz iespēju paaugstināt organizācijas darbības efektivitāti

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Latgales komiteja no 2021.gada 1.maija līdz 2023.gada 30.aprīlim  realizēja Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstīto projektu “LSK Latgales komitejas kapacitātes celšana”.

Projekta mērķis bija stiprināt LSK Latgales komitejas kapacitāti un ilgtspēju, lai nodrošinātu komitejas patstāvīgu attīstību un jaunu pakalpojumu uzsākšanu Ziemeļlatgales pašvaldībās.

Projekta ietvaros notika šādas aktivitātes - LSK darbinieku un brīvprātīgo saliedēšanās pasākums, pieredzes apmaiņas brauciens par Sociālā centra izveidošanu Rēzeknes novadā, LSK Latgales komitejas darbinieku un brīvprātīgo apmācības par darbu ar sociālajiem tīkliem un koučinga sesijas komitejas vadībai un komandai, lai pilnveidotu komitejas darba organizāciju un paplašinātu piedāvāto pakalpojamu klāstu. Kopumā aktivitātes vienojušas gandrīz 80 LSK darbinieki un brīvprātīgie.

Nozīmīga projekta aktivitāte bija padziļināts pētījums par sociālo pakalpojumu pieejamību Ziemeļļatgales reģionā. Šajā pētījumā galvenā uzmanība tika pievērsta esošo sociālo pakalpojumu novērtēšanai, galveno vajadzību noteikšanai un vērtīgu ieteikumu sniegšanai jauniem pakalpojumiem. Iegūtie rezultāti liecina par nepieciešamību palielināt finansiālo atbalstu, papildu specializētu personālu un uzlabot sociālo pakalpojumu struktūru.

Projekta ietvaros arī pilnveidota sadarbība ar valsts un pašvaldības iestādēm, kā arī nevalstiskām organizācijām, nodrošinot visaptverošāku palīdzību tiem, kam tā nepieciešama.

Projektā izvirzītie mērķi kopumā ir sasniegti un LSK Latgales komitejai ir sniegti instrumenti ilgtspējīgai attīstībai un jaunu, uz sabiedrības vajadzībām balstītu, pakalpojumu ieviešanai. Projekts veicinājis spēcīgākas, motivētākas komandas veidošanos, paaugstinot darbinieku piederības sajūtu organizācijai. Ilgtermiņā projekts uzlabos komitejas spēju ātri un efektīvi reaģēt uz iedzīvotāju vajadzībām, turklāt projekta rezultātā tika paplašināta informācijas pieejamība par pakalpojumiem Ziemeļlatgales reģionā.

Veiksmīgais projekts ir iedvesmojis arī līdzīgas iniciatīvas citos reģionos. LSK Vidzemes komiteja ir uzsākusi līdzīgas aktivitātes - pētījumu un meklējuši apmācību, lai uzlabotu savus vadības procesus, tādējādi paplašinot projekta pozitīvo ietekmi arī ārpus tā sākotnējām robežām.
Vairāk informācijas par projektu

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.