Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Mums pieder pasaule: Nākamais līmenis – sasniegts!

25.08.2023 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Nākamais līmenis
Mums pieder pasaule: Nākamais līmenis – sasniegts!

Projekta sākumā (2021.gada augustā) tika īstenots stratēģiskais seminars - izstrādājot biedrības stratēģiju diviem gadiem, reizi sešos mēnešos stratēģija tika izvērtēta, lai redzētu progresu un virzienu.

Projekta noslēgumā, 2023.gada aprīlī, tika izvērtētas projekta aktivitātes un stratēģija, biedrības biedri izstrādāja jaunu stratēģiju nākamajiem 2 gadiem un pārskatīja biedrības misiju, vērtības un vīziju.

Saimnieciskās darbības seminārā biedri izvērtēja ne tikai biedrības materiālo kapacitāti, bet arī zināšanu resursu, ko, rakstot projektu, nebija ņēmuši vērā. Tādēļ saimnieciskās darbības sākotnējā ideja ļoti mainījās un transformējās.

Šī projekta laikā:

❖pirmo reizi tika pārdotas biļetes uz biedrības organizēto festivālu "Ko šodien";

❖tika izveidota mājas lapa strelka.lv, kurā varēja iegādāties dažādus apdrukas produktus. Diemžēl neviens neko neiegādājās, taču tika iegūta pieredze, kā šo pakalpojumu izveidot sadarbībā ar Printful - biedrība izstrādāja dizainu un atbildēja par pārdošanas lapu, reklāmu un pārdošanu, savukārt Printful apdrukāja un izsūtīja preci klientiem. Diemžēl ar kara Ukrainā sākumu, arī mājas lapas nosaukums bija nepievilcīgs un cenas apdrukas produktiem priekš Latvijas tirgus - par dārgu;

❖tika apgūtas dažādu radošo darbnīcu vadīšanas, biedrība piedalījās pašvaldības cenu aptaujā un vadīja radošās darbnīcas vienā no pašvaldības projektiem;

❖tika izstrādāts pakalpojumu klāsts skolām (līdzdalība, aprites ekonomika, karjera, digitālās prasmes, mērķu uzstādīšana) un  NVO (projektu vadība, emocionālā inteliģence, biedrības stratēģijas izstrāde, baiļu pārvarēšana, mērķu uzstādīšana, radošās darbnīcas);

❖tika izplānots un uzfilmēts kurss digitālajam rīkam Canva.com un tas izvietots mājas lapā zeextra.com, taču biedrība nevarēja to reklamēt sociālajos tīklos, jo Facebook uzskatīja, ka nosaukums neatbilst biedrības profilam. Tādēļ 2023.gada februārī lapas nosaukums tika nomainīts uz mppshop.net;

❖2023.gada martā -aprīlī tika izveidots papildus kurss par Canva.com Pro rīku, un ievietots mājas lapā;

❖tā kā jaunieši daudzajās cita projekta ietvaros nodarbībās bija izveidojuši dažādus aksesuārus, tad martā mppshop.net lapa tika papildināta ar veikalu, kur var iegādāties jauniešu gatavotos aksesuārus. Pašlaik lapā var nopirkt gan kursus, gan ar roku gatavotus aksesuārus - piekariņus un auskarus.

Tā kā iepriekš (pirms šī projekta īstenošanas) biedrībai vispār nebija ieņēmumi, izņemot projektu finansējumu, šis ir milzīgs solis ceļā uz biedrības ilgtspēju un atkarības mazināšanu no projektiem.Projektā ir iegūtas lieliskas zināšanas par reklāmu, tās veidošanu. Pateicoties reklāmai, tieši šī projekta laikā biedrība sevi pozicionējuši kā spēcīgu jaunatnes organizāciju un organizāciju, kas dalās ar savām zināšanām. Projekts noteikti ir veicinājis biedrības atpazīstamību.

Biedrības vadītaja norāda: “Tieši šī projekta laikā esam izmēģinājuši daudzas lietas, ko iepriekš nebijām darījuši un guvām ieņēmumus no savas darbības. Pašlaik ir izveidojies pamata piedāvājums, ko varam pārdot - tas ir tiešsaistes kurss par Canva.com rīku, un pakalpojumi skolām un jauniešu centriem, un biedrībām.”

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.