Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

No Islandes pārņem labo praksi un pieredzi saistībā ar brīvprātīgo darbu un saimniecisko darbību

31.05.2023 | Divpusējā un reģionālā sadarbība
Projekts: Nākamais attiecību līmenis
No Islandes pārņem labo praksi un pieredzi saistībā ar brīvprātīgo darbu un saimniecisko darbību

Vērtīgākās atziņas:

  • Starptautiskie brīvprātīgie jaunieši un nometnes spēj nodrošināt gan biedrības saimniecisko darbību, gan ilgtspēju. Brīvprātīgie jaunieši atbrauc strādāt biedrībā (nodrošina cilvēkresursu kapacitāti) no 6-12 mēnešiem, un viņi vada starptautiskās nometnes citiem brīvpratīgajiem, kas ir gatavi piedalīties labu darbu veikšanā vai prasmju apguvē un par to maksā naudu (nodrošina biedrības finansiālo kapacitāti). Šāda prakse - nodarbināt ilgtermiņa brīvprātīgos, novērojama vairākos jauniešu centros un biedrībās Latvijā, taču brīvprātīgo nometnes Latvijā nav izplatīts brīvprātīgā darba veids.
  • Brīvprātīgie jaunieši tiek piesaistīti ar Solidaritātes korpusa programmas palīdzību, viņi tiek apmācīti, katram ir sava atbildība, un daži pat ir palikuši dzīvot Islandē. Nometņu dalībnieki tiek piesaistīti caur Alliance of European Voluntary Service Organisations sistēmu, kur ir atrodamas brīvprātīgā darba nometnes no visas pasaules.
  • Pieredzes apmaiņā tīri praktiski piedzīvo to, ko dara brīvprātīgie nometnē - fotogrāfē (ir fotogrāfēšanas nometnes), piedalās dažādās dabas sakopšanas talkās, stāda kokus Islandes ziemeļu daļā, būvē un atjauno koka takas dabas parkos utml.

Kā lielākos ieguvumus projekta komanda norāda – panāktā vienošanās ar partneri par kopīga Erasmus+ jauniešu apmaiņas projekta rakstīšanu un iesniegšanu un pieredzes apmaiņas zināšanas un rezultāti tika prezentēti biedrības "Mums pieder pasaule" biedriem projekta  "Nākamais līmenis" izvērtēšanas un stratēģijas izstrādes seminārā. Balsojumā tika pieņemts, ka biedrība "Mums pieder pasaule" arī pie sevis ieviesīs starptautisko brīvprātīgo darbu - gan ilgtermiņa, gan nometnes.

Noslēgumā projekta komanda atzīst: "Varam droši apgalvot, ka pieredzes apmaiņā mērķis ir pilnībā sasniegts ar uzviju, un varam teikt, ka nākošajā gadā "Mums pieder pasaule" ieies vēl citā, starptautiskā nākamajā līmenī, pievelkot arī citas Bauskas novada organizācijas."

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.