Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Noslēdzās projekts “Solis uz priekšu”

11.07.2023 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Solis uz priekšu
Noslēdzās projekts “Solis uz priekšu”

30. jūnijā noslēdzās biedrības “Eņģeļi ar mums” kapacitātes stiprināšanas projekts “Solis uz priekšu”. Tā mērķis bija organizēt aktivitāšu kopumu, kuru rezultātā tiktu izstrādāts biedrības stratēģijas plāns, attīstītas biedrības biedru prasmes un veicināta efektīva līdzdalība, kā arī apgūtas jaunas finansējuma piesaistes metodes.

Biedrība “Eņģeļi ar mums” darbojas jau vairāk nekā 10 gadu. Projekta ietvaros pirmo reizi tika veikta plaša biedru anketēšana, izvērtēta ārējā un iekšējā vide, izveidota biedrības darbības SVID analīzē, noteikta misija un vīzija, izstrādāts nākotnes darbības plāns un komunikācijas vadlīnijas, kas tika apkopots stratēģijas plānā.

Apmācības “Kāpsim attīstības kāpnēs!” sastāvēja no vairākiem blokiem, katrs no tiem bija veltīts noteiktai tēmai. Nodarbību “Līdzdalība un iniciatīva” dalībnieki apzināja līdzdalības un iniciatīvas nozīmi viņu ikdienas dzīvē un darbībā biedrībā. Kopā tika ģenerētas dažādas idejas, kā izrādīt iniciatīvu, veicinot dzīves kvalitātes uzlabošanu. Nodarbību “Projektu izstrādes un realizēšana” laikā dalībnieki apguva projekta izstrādes pamatus un kopā ar biedrības “Rēzeknes Māmiņu klubs” izstrādāja interesantas projektu idejas. Nodarbību “Sociālā uzņēmējdarbība” ietvaros dalībnieki uzzināja, kā to uzsākt, kas to var veikt, kā arī  iepazinās ar vietējiem sociāliem uzņēmumiem. Nozīmīgs bija mācību brauciens uz sociāliem uzņēmumiem “Visi Var” un “Jaunā skola”. Nodarbībā “E-komercijas iespējas un finanšu piesaistīšana” tika praktiski apgūts, kā izmantot dažādus sociālos tīklus un digitālos rīkus informācijas izplatīšanai un jaunu ziedotāju piesaistīšanai, kā arī tika apzinātas biedrības iespējas veikt saimniecisko darbību. Apmācības deva ļoti nozīmīgu ilgtermiņa ieguldījumu – prasmes un zināšanas, kuras tiks izmantotas nākotnē.

Projekta ietvaros biedrības biedri devās pieredzes apmaiņas braucienos uz vairākām organizācijām. Nodibinājuma “Viduslatgales pārnovada fonda” darbinieki dalījās pieredzē un deva daudz noderīgu ideju labdarības akciju organizēšanā. Liepājas Neredzīgo biedrība ar savu piemēru demonstrēja, ka ir ļoti svarīgi, izmantojot dažādas iespējas, atbalstīt pieaugušos cilvēkus ar invaliditāti. Savukārt nodibinājums “Atbalsta centrs ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām “Cimdiņš” demonstrēja, ka smags darbs un neatlaidība atmaksājas ne tikai jaunu telpu ieguvē, bet arī bērnu un viņu vecāku patiesajos smaidos. Tas deva iespēju ielūkoties citu organizāciju ikdienā un uzzināt, cik grūti vai viegli ir panākt savus sasniegtos rezultātus, smelties idejas un iedvesmu savu nākotnes vīziju realizēšanai.

Projekta otrā puse galvenokārt tika veltīta sabiedrības informēšanas aktivitātēm un ziedojumu vākšanai biedrības "Eņģeļi ar mums" telpu tehniskās bāzes papildināšanai.

Liela rūpība un mīlestība tika ieguldīta, gatavojoties Lieldienu un Rēzeknes gada tirgus labdarības kioskiem, kuri tika rīkoti ziedojumu vākšanas kampaņas "Atbalsti mūs!" ietvaros. Paralēli labdarības kioskiem, norisinājās sabiedrības informēšana ne tikai par pašu biedrību, bet arī par Aktīvo iedzīvotāju fondu. Visiem interesentiem bija iespēja tuvāk iepazīt biedrību un tās darbību, tika nodrošināti bukleti, uz vietas esošie biedrības pārstāvji atbildēja uz interesējošiem jautājumiem. Notika interesanta akcija “Dods devējam atdodas”, kuras ietvaros ikvienam bija iespēja apmainīt pret ziedojumu akcijas kuponu un uzvarēt dažādas balvas, kuras sarūpēja biedrības atbalstītāji. Ziedojumu vākšanas kampaņas laikā tika izveidoti videoklipi par ģimeņu pieredzi un stāstiem, kā arī mūzikas videoklipi, kuros bērni ar īpašām vajadzībām darbojas kopā ar zināmiem mūziķiem.

Biedrības "Eņģeļi ar mums" projekta komanda un biedri saka lielu paldies katram projektā iesaistītajam speciālistam, brīvprātīgajam un vietējās kopienas pārstāvim, kā arī ir pateicīgi Aktīvo iedzīvotāju fondam par sniegto iespēju pilnveidoties un kļūt par stiprāku un pieredzes gudrāku NVO organizāciju.

 

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.