Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Noslēdzies "Bērnu un jauniešu para sporta apvienības" realizētais projekts KAPACITĀTES INKUBATORS

30.06.2023 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: KAPACITĀTES INKUBATORS
Noslēdzies

Biedrības vadītāja Nataļja Novikova secina: “Visiem pasākumiem un aktivitātēm, kuras realizējām projekta laikā, noteikti būs ilgtermiņa efekts, ja turpināsim attīstīt uzsākto. Inerce sabiedrībā ir diezgan liela un cilvēki gadiem vēro mūsu darbu un atsaucas tikai pēc ilgāka laika perioda. Tas attiecas gan uz bērniem un viņu vecākiem - viņi bieži nevar uzdrošināties nākt uz sporta nodarbībām, jo nesparot to jēgu, gan uz atbalstītājiem, kas dažreiz grib pārliecināties, ka biedrība ir pietiekoši stabila un tai var uzticēties, kā arī vēlas atrast motivāciju - kāpēc ir jāatbalsta tieši mūsu aktivitātes. Runājot par pašvaldībām - agrāk viņi atbalstīja augstu sasniegumu sportistus, tagad arvien vairāk atbalsta programmas, kuras ir saistītas ar veselīgu dzīvesveidu un iespēju sociālizēties dažādām iedzīvotāju grupām.”

Biedrība projekta ietvaros ir regulāri informējusi sabiedrību par savu darbību, tādējādi raisot sabiedrības uzticību un atbalstu konkrētajām aktivitātēm ilgtermiņā, kas kopumā veicina programmas ilgtspēju un kapacitāti.

Izstrādātais rīcības plāns ļāvis ikdienas darbā izmantot mērķu izvirzīšanas un to sasniegšanas novērtējuma pieeju, tādējādi optimizējot organizācijas darbību un vēršot uzmanību uz to, ko vēl nepieciešams pilnveidot. Šī stratēģija veicina organizācijas darbinieku izpratni par to, cik veiksmīgas ir pielietotās metodes mērķu sasniegšanas procesā, kā arī ļauj koriģēt darbības veidus, lai nodrošinātu pēc iespējas efektīvāku organizācijas darbību.

Projekta laikā ir izstrādāta VFS programma, kas uzlabo treniņu efektivitāti un strukturē treneru darbu. Tajā iekļauti pilnvērtīgi treniņu plāni ar vingrinājumiem, kā arī testēšanas sistēma fiziskās sagatavotības līmeņa noteikšanai un novērtēšanai. Tāpat arī ir paplašināts biedrības darbības klāsts un apjoms - tiek regulāri rīkoti online treniņi un treniņi klātienē, treniņu procesā iekļauti jauni sporta veidi un vingrinājumi. Būtiski ir pieminēt, ka biedrības darbībā iesaistīti jauni dalībnieki no attiecīgās mērķauditorijas, jauni brīvprātīgie darbinieki un jauni speciālisti pateicoties komunikācijas plāna aktivitātēm. Svarīga aktivitāte bija apmācības, līdz ar to tika paaugstināta esošo speciālistu kvalifikācija, piedaloties semināros, konsultējoties ar sporta nozares speciālistiem, kā arī rīkojot pieredzes apmaiņas pasākumus un daloties pieredzē ar līdzīgām ārvalstu organizācijām. Tāpat arī tika organizētas nodarbības un paraugdemonstrējumi citās Latvijas pilsētās, tādējādi paplašinot biedrības darbības areālu, veicinot organizācijas mērķauditorijas integrāciju sabiedrībā un socializēšanās procesus, piesaistot jaunus sporta speciālistus, kā arī palielinot biedrības dalībnieku skaitu. Tika papildināts pilnvērtīgai organizācijas darbībai nepieciešamā inventāra klāsts, ņemot vērā bērnu ar invaliditāti īpašības. Un nemazāk svarīgais sasniegums – piesaistīti papildus finansējuma avoti – apzināti jauni sadarbības partneri un atbalstītāji, izvietotas ziedojumu kastītes.

Noslēdzot projektu, biedrības vadītāja Nataļja Novikova pauž optimismu: “Uzskatām, ka izdarījām ļoti daudz, lai izmainītu sabiedrības priekšstatu šajā jomā – inerce ir liela un priekšā ir vēl ļoti daudz darba.”

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.