Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Noslēdzies pirmais mācību gads Pasaules Dabas Fonda "Aizstāvības akadēmijā"

Noslēdzies pirmais mācību gads Pasaules Dabas Fonda

24. aprīlī jaunie interešu aizstāvības speciālisti no visas Latvijas ar 8 īstenotiem vides aizsardzības projektiem noslēguma pasākumā tiešsaistē absolvēja Pasaules Dabas Fonda “Aizstāvības akadēmiju”.

“Aizstāvības akadēmija” ir unikālas teorētiskas un praktiskas apmācības 30 stundu garumā, kurās jauniešiem tiek attīstītas prasmes, lai tie spētu aizstāvēt savas nākotnes vajadzības, līdzdarbojoties klimata un dabas krīžu mazināšanā. 

Noslēdzoties pirmajam mācību gadam “Aizstāvības akadēmijā”, vairāk nekā 20 jauniešu attīstīja prasmes sadarbībā ar mentoriem, nozares ekspertiem un sabiedrībā zināmām personām savas nākotnes interešu aizstāvībai, kā arī īstenoja 8 projektus  – pilsoniskās līdzdalības aktivitātes vides interešu aizstāvībā.

“Aizstāvības akadēmijas” absolventu zināšanas par demokrātiju un ieinteresētība interešu aizstāvībā ir pieaugusi vidēji par 20%. Savukārt lielākās izmaiņas pēc kursa absolvēšanas ir notikušas jauniešu attieksmē par personīgajām iespējām ietekmēt lēmumu pieņemšanu valsts līmenī par vides un dabas jautājumiem, kur attieksme ir pieaugusi par 31%.

Jauno dabas advokātu īstenotie 8 projekti: pētījums par bezmaksas dzeramā ūdens uzpildes punktiem un to pieprasīšana Rīgas domei;  pētījums par sabiedrības attieksmi par pesticīdu ietekmi uz vidi un parakstu vākšanas kampaņa; vēstules nosūtīšana atbildīgajām institūcijām par kūlas ugunsgrēku preventīviem pasākumiem ar dronu palīdzību; liecību ievākšana par notekūdeņu apsaimniekošanas praksēm Rīgā un priekšlikumu sniegšana Rīgas domes deputātiem; sabiedriskā aptauja par sabiedrības izglītības līmeni un iesaistes pakāpi vides jautājumos; infografikas izveide par būvmateriālu utilizāciju un atkārtotu izmantošanu; pētījums par pašvaldību plānošanas dokumentiem un tuvākajiem nākotnes plāniem attiecībā uz klimata pārmaiņām pašvaldību vēlēšanu ietvaros, kā arī lēmuma pieņemšanas procesa ietekmēšana plastmasas šķirošanas konteinera pieprasīšanai Kandavas domē.

“Aizstāvības akadēmija” man ir pavērusi citu skatu uz pasauli, ka patiešām ikviens var kaut ko mainīt un ietekmēt, lai arī neviens nesaka, ka tas būs ātri un viegli. Es varu no sirds apgalvot, ka šis kurss man lika saprast, ka es esmu savā pareizajā vietā un man tas ir tikai jāturpina. Tikai tagad aptveru, cik plašas un lielas iespējas mums katram ir dotas, bet tās ir jāprot gudri izmantot, lai panāktu vēlamo rezultātu, neļaujot sevi kādam ietekmēt vai mainīt savu mērķi,” mācību norisi komentē J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas 8.a klases skolniece un “Aizstāvības akadēmijas” absolvente Monta Heidemane.

"Liels prieks, ka Pasaules Dabas Fonds ir kā platforma, kur šie jaunie aktīvisti var realizēt savas idejas, jo šādā veidā apliecinām, ka pārmaiņas radām mēs paši", noslēguma pasākumā sacīja Aktīvo iedzīvotāju fonda vadītāja Inese Siliņa. 

"Aizstāvības akadēmijas" mācību kurss notiks arī 2022. un 2023. gadā. Pieteikšanās 2022. mācību gadam tiks atvērta šī gada nogalē.

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.